انفجار آیپد (iPad) منجر به طرح شکایت از کمپانی اپل شد!

انفجار آیپد (iPad) منجر به طرح شکایت از کمپانی اپل شد!


یون لیتیوم از خاصیت ذاتی ویژه‌ای در بروز مشکلات غیرقابل جبران همچون آتش‌سوزی و … برخوردار بوده و از آنجایی که یون فوق به‌عنوان عنصری اصلی در ساختار بسیاری از باتری‌های دستگاه‌های قابل حمل همچون تلفن‌های همراه هوشمند مورد استفاده قرار گرفته است، احتمال بروز موارد اشاره شده امری اجتناب‌ناپذیر به شمار می‌رود. اگرچه گزارش‌های منتشر شده پیرامون آتش گرفتن باتری تلفن‌های همراه هوشمند و دیگر دستگاه‌های موجود از تعداد بسیار پایینی برخوردار بوده و ممکن است در طول یک سال از تعداد انگشتان یک دست هم فراتر نروند، اما احتمال بروز آن وجود دارد.

آیپد

جدیدترین گزارش منتشره پیرامون این موضوع به اپل و یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های کمپانی نامبرده، یعنی آیپد باز می‌گردد. در سال 2017، فردی به دلیل آتش‌سوزی ایجاد شده ناشی از آیپد مورد استفاده وی دچار سوختگی شدید شده و سپس جان باخته است. اکنون همسر وی پس از دو سال تصمیم به طرح شکایت از کمپانی اپل و دریافت غرامت با اتهاماتی نظیر “قتل غیرعمدی”، “اقدام به زندگی” و “مسئولیت صریح محصولات” نموده است. متأسفانه جزئیات در دسترس از نحوه چگونگی انفجار و مرگ شخص در دسترس نیست و لذا ارائه اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع در حال حاضر میسر نمی‌باشد.

اگرچه طرح شکایت از کمپانی اپل موضوعی جدید به شمار نمی‌رود، اما نباید این نکته را فراموش کرد که از سال 2017 تاکنون حتی یک مورد گزارش در مورد آتش گرفتن و یا انفجار دستگاه آیپد در سطح اینترنت گسترش پیدا نکرده است، بنابراین مرتبط بودن موضوع اشاره شده با دلایل دیگر و احتمال عدم نتیجه آن بالا می‌باشد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید