انویدیا به خرابی کارت‌های RTX 2080 Ti واکنش نشان داد

انویدیا به خرابی کارت‌های RTX 2080 Ti واکنش نشان داد


معمولا محصولات جدید پس از عرضه با مشکلاتی همراه هستند اما اینکه 1200 دلار ناقابل را برای یک کارت گرافیک پرچمدار انویدیا پرداخت کنید و در کمال ناباوری خیلی سریع از کار بیفتد قطعا برای هیچ کسی خوشایند نخواهد بود. براساس گزارشاتی که در چند روز اخیر منتشر شده به نظر می‌رسد کارت‌های گرافیکی RTX 2080 Ti این کمپانی با مشکلات جدی روبرو شده و کاربران متعددی از خرابی کارت خود شکایت دارند.

مشکلاتی که کاربران با این کارت گرافیک دارند متنوع بوده و برخی از کاربران کرش کردن، تصویر سیاه، صفحه آبی مرگ و یا باگ‌های تصویری را گزارش داده و برای برخی دیگر نیز کارت گرافیک به طور کامل از کار افتاده و قابل استفاده نمی‌باشد. این در حالی است که حتی کارت‌های گرافیکی تعویض شده توسط انویدیا نیز از مشکلات مذکور رنج می‌برند.

RTX 2080 Ti

اگرچه بخش زیادی از گزارش‌های منتشر شده مربوط به نسخه RTX 2080 Ti Founders Edition می‌باشند اما ظاهرا مشکلات مذکور فقط مختص این مدل نبوده و کاربرانی که از کارت‌های گرافیکی شرکت‌های دیگر نظیر ایسوس و گیگابایت استفاده می‌کنند نیز این مشکلات را مشاهده کرده‌اند. به نظر می‌رسد این نواقص هرچه که هست مربوط به معماری جدید Turing انویدیا باشد، چرا که حداقل تقریبا تمامی مدل‌های 2080 و Ti را دچار مشکل کرده است.

اوضاع این روزها برخلاف آن چیزی پیش می‌رود که شاید انویدا انتظارش را داشت. این کمپانی نتوانست تقاضای موجود برای مدل RTX 2080 Ti را به خوبی تامین کند و این در حالی است که عرضه این مدل بارها به تاخیر افتاد. در حال حاضر نیز مشکلات مذکور گریبان گیر انویدیا شده و بسیاری از کاربران را با مشکل مواجه نموده است.

انویدیا در واکنش به اظهارات مطرح شده توسط رسانه‌ها و کاربران گفته است که برخلاف موارد ذکر شده نرخ خرابی کارت‌های گرافیکی RTX 2080 Ti به هیچ عنوان روند افزایشی نگران کننده‌ای نداشته و حتی شایع نیز به حساب نمی‌آید. اما به هر حال متخصصین ما در حال کار برای رفع مشکلات به وجود آمده هستند.

منبع: tomshardware

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید