انویدیا نسل جدید کارت‌های گرافیک خود را با معماری Turing معرفی کرد

انویدیا نسل جدید کارت‌های گرافیک خود را با معماری Turing معرفی کرد


امشب طی نمایشگاه Gamescom 2018 کمپانی انویدیا نسل جدید کارت‌های گرافیک گیمینگ خود را معرفی کرد. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار همراه باشید.

انویدیا

پس از مدت‌ها انتظار، انتشار بسیاری از شایعات گوناگون و صحبت‌ها، گیمرها و خوره‌های سخت افزار حاضر در نمایشگاه Gamescom امشب، بیست و نهم مرداد ماه، در شهر کلن کشور آلمان، شاهد رونمایی از کارت‌های گرافیک نسل بعدی کمپانی انویدیا بودند. کارت‌های گرافیکی که شایعات بسیار در مورد آنها منتشر شد، از نبود امکان اورکلاک گرفته تا به کار گیری معماری آمپر یا ولتا، شاهد گفته‌های زیادی درباره این کارت‌های گرافیک بودیم. جنسن هوانگ، مدیر عامل کمپانی انویدیا امشب نیز با یک کت چرم در صحنه‌ای به یاد ماندنی حاضر شد و جدیدترین کارت‌های گرافیک پرقدرت حاصل تلاش تیم خود را معرفی کرد.

در چند مدت اخیر شایعات قابل قبول‌تری به گوش رسیدند، که از جمله آنها، به کارگیری معماری Turing درست از آب در آمد. جنسن هواهنگ مدیر عامل انویدیا، این کمپانی شناخته شده، امشب سه کارت گرافیک RTX 2080 Ti ، RTX 2080 و RTX 2070 را معرفی کرد که از معماری Turing برخوردار هستند. طبق معمول، نسخه تایتان (Ti) کارت گرافیک RTX 2080 پرچمدار این سری است. افزون بر این، بهتر تا اشاره داشت، کمپانی انویدیا این بار یک تغییر اساسی در ظاهر کارت‌های گرافیک مرجع خود داده است که از جمله این تغییرات می‌توان به ساختار دو فن در سیستم خنک کننده آنها اشاره کرد.

تمامی این کارت‌های گرافیک چند مشخصه یکسان را دارند، حافظه‌های GDDR6، معماری Turing و فناوری ساخت 12 نانومتری پردازشگر گرافیکی. از شرح مشخصات این کارت گرافیک‌ها بهتر تا ابتدا با مدل RTX 2070، این مدل قدرتمند و خوش قیمت دوست داشتنی شروع کرد. این کارت گرافیک تحت سیلیکون TU104 دارای 8 گیگابایت حافظه ویدیویی از نوع GDDR6 ذکر شده با پهنای باند 448 گیگابایت بر ثانیه و رابط 256 بیت، فرکانس هسته 1410 مگاهرتز در حالت پایه و در حالت بوست 1620 مگاهرتز، 2304 واحد پردازشی کودا (CUDA) و شروع قیمت 499 دلار است. مشخصات دو کارت گرافیک RTX 2080 و RTX 2080 Ti را نیز می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید که از قیمتی به ترتیب 699 و 999 دلار برخوردار هستند. طبق مشخصات منتشر شده، کارت‌های نوع FE فرکانس بیشتری نسبت به دیگر مدل‌ها دارند.

انویدیا

در ادامه این مطلب، تصاویر مرتبط معرفی سری کارت‌های گرافیک جدید کمپانی انویدیا را می‌توانید مشاهده کنید:

* برای مشاهده با کیفیت اصلی، تصاویر را در یک تب جداگانه باز کنید.

انویدیا

انویدیاانویدیاانویدیا

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید