اولین قدم WhatsApp جهت ایجاد کانال‌های اجتماعی

اولین قدم WhatsApp جهت ایجاد کانال‌های اجتماعی


آیا WhatsApp راه تلگرام را در پیش خواهد گرفت؟

پیام رسان WhatsApp پرکاربردترین سرویس ارسال پیام در دنیا می‌باشد که به دلیل سرعت، رابط کاربری خوب و امنیت بالا مورد استقبال کاربران بسیار زیادی واقع شده است. این پیام رسان تا کنون تاکید زیادی بر روی وظیفه اصلی خود که همان ارسال و دریافت پیام می‌باشد، تاکید داشته و چندان وارد حوزه اجتماعی نشده است.

WhatsApp

شاید پیام رسان‌هایی که همانند شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند، برای بسیاری از کاربران جذاب باشد، اما از طرفی عده‌ای از کاربران از چنین برنامه‌هایی استقبال نمی‌کنند. با وجود این تفاسیر، به نظر می‌رسد توسعه دهندگان WhatsApp تمایل دارند در آینده‌ای نه چندان دور کانال‌های اجتماعی را به این نرم‌افزار بیافزایند.

این استدلال ما تنها بر پایه حدس و گمان نیست، زیرا اخیرا با خبر شدیم که در آخرین نگارش منتشر شده از WhatsApp، امکان ارسال پیام فقط خواندنی به گروه‌ها افزوده شده است. به این ترتیب مدیران گروه می‌توانند تنظیمات گروه را به نحوی تغییر دهند که هیچ کاربری غیر از جمع مدیران، امکان ارسال پیام نداشته باشد و به سایر کاربران عادی تنها اجازه خواندن داده شود.

به این ترتیب امکانی بسیار مشابه کانال‌های اجتماعی که در تلگرام شاهد آن‌ها هستیم، به پیام رسان WhatsApp افزوده می‌شود، هر چند این قابلیت همچنان تحت عنوان گروه عرضه می‌شود اما در عمل می‌تواند کاربردی شبیه کانال داشته باشد. دیدگاه شما راجع به این اقدام جدید واتساپ چیست؟ آیا شما از این ایده استقبال خواهید کرد؟

منبع: MsPowerUser

لینک داخلی: Sakhtafzar

 

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید