اولین پرواز تجاری هواپیمای مافوق صوت X-59 Quiet Supersonic در سال 2021 انجام می‌شود!

اولین پرواز تجاری هواپیمای مافوق صوت X-59 Quiet Supersonic در سال 2021 انجام می‌شود!


مسافرت‌های هوایی مافوق صوت در آینده‌ای نزدیک جامه حقیقت به خود پوشیده و استفاده از آن‌ها به‌صورت تجاری ممکن خواهد شد. این موضوع توسط ناسا دنبال شده و زیرساخت‌های آن در فراهم شدن می‌باشد. اولین بخش از هواپیمای فراصوت X-59 Quiet Supersonic اکنون توسط کمپانی Lockheed Martin در حال ساخت بوده و تیمی از افراد خبره و کارکشته مراحل طراحی و توسعه آن را به دست گرفته‌اند.

X-59 Quiet Supersonic

ناسا به‌صورت کاملاً رسمی تعهد خود به بازه زمانی سه ساله جهت اتمام مراحل ساخت و انجام اولین پرواز توسط هواپیمای فوق را اعلام داشته است. بازه اشاره شده پس از انجام نقد و بررسی‌های فراوانی انتخاب و مورد معرفی عمومی قرار گرفته است. علاوه بر آن آژانش بین‌المللی نامبرده پشتیبانی خود در مسائل مالی و منابع مورد نیاز جهت پیشبرد برنامه موجود و توسعه فراتر هواپیمای مافوق صوت X-59 Quiet Supersonic در ابعاد کامل و با قابلیت هدایت دستی توسط خلبان و جابه‌جایی مسافران را نیز تائید کرده است.

اگر در زمان مقداری به عقب بازگشته و توربو جت افسانه‌ای کنکورد را به خاطر آوریم، میزان صدای تولیدی یکی از اصلی‌ترین دلایل کنار گذاشته شدن هواپیمای فوق از ناوگان حمل و نقل تجاری و روی آوردن به فناوری‌ها سنتی حال حاضر به شمار می‌رفت. بخشی اساسی از پروژه شروع شده توسط ناسا و کمپانی Lockheed Martin بر روی کاهش میزان بلندی صدای انفجار صوتی (صدای تولیدی هنگامی‌که یک هواپیما یا جنگنده به سرعت مافوق صوت وارد می‌شود) متمرکز شده و تلاش‌ها در جهت عدم شنیدن آن در حال انجام می‌باشند. هواپیمای X-59 Quiet Supersonic از قابلیت پرواز در ارتفاع 55 هزار پایی برخوردار بوده و سرعت آن برابر با 940 مایل بر ساعت می‌باشد.

در صورتی که برنامه‌های مربوطه مطابق با زمان‌بندی از پیش تعیین شده پیش رفته و تأخیرهای ناخواسته‌ای در طی روند آن بوجود نیایند، اولین پرواز تجاری توسط هواپیمای فوق در سال 2021 به وقوع می‌پیوندد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید