اولین کارت‌های گرافیک اینتل در اواسط سال 2020 معرفی می‌شود

اولین کارت‌های گرافیک اینتل در اواسط سال 2020 معرفی می‌شود


به نقل از یک منبع آگاه، احتمال داده می‌شود شرکت اینتل در اواسط سال 2020 میلادی اولین نسل از کارت‌های گرافیک مستقل خود را معرفی کند. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

 

کارت گرافیک اینتل

 

تا پیش از این، دو کمپانی انویدیا و AMD به عنوان تولید کنندگان اصلی تراشه‌های گرافیکی شناخته شدند. حال اینتل قصد دارد تا وارد این بازار شود و بنا بر گفته‌های برخی منابع، اولین کارت‌های گرافیک اینتل با نام Xe در اواسط سال 2020 میلادی عرضه خواهد شد. همچنین مشخصات فنی نشان می‌دهند که اینتل قصد دارد نسل اول کارت‌های گرافیک Xe را با فناوری ساخت 10 نانومتری عرضه کند. افزون بر این، طی یک گزارش نیز اعلام شده است که اینتل قصد دارد تا پردازشگرهای گرافیکی مخصوص پردازش و محاسبات سنگین خود را با پردازنده‌های مرکزی خود ترکیب کند. در نتیجه این عمل، اینتل می‌تواند یک پلتفرم مستقل را برای رقابت در این بازار داشته باشد.

طبق گزارشی که به تازگی منتشر شده است، اینتل قصد دارد تا در گام اول محصولات میان رده و مخصوص مصرف کنندگان عادی عرضه نکند. با این حال، نخستین کارت‌های گرافیک Xe اینتل به احتمال قوی در رده HPC ( محاسبات سطح بالا ) عرضه خواهند شد. با در نظر گرفتن توانایی اینتل در یک طرف و در طرفی دیگر آخرین اقدامات بخش نیروی انسانی خود که چندین فرد مهم از بخش توسعه پردازنده‌های گرافیکی شرکت AMD را استخدام کرد، سری Xe می‌تواند در حوزه هوش مصنوعی موفقیت آمیز عمل کند.

همچنین برخی شایعات حاکی از آن هستند که نسل بعدی محصولات اینتل با فناوری ساخت 7 نانومتر در سال 2021 میلادی عرضه می‌شوند که برای حوزه داده‌های عظیم یا مراکز داده خواهد بود.

منبع: techpowerup

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید