اپلیکیشن یوتیوب iOS در آیفون ایکس‌اس از HDR پشتیبانی می‌کند

اپلیکیشن یوتیوب iOS در آیفون ایکس‌اس از HDR پشتیبانی می‌کند


در بروزرسانی جدیدی که برای اپلیکیشن یوتیوب سیستم عامل iOS اپل منتشر شده و در آن قابلیت نمایش ویدیوهای ضبط شده با تکنیک HDR برای آیفون‌های جدید این کمپانی یعنی iPhone Xs و iPhone Xs Max اضافه شده است. اگرچه قابلیت نمایش ویدیوهای با محدوده دینامیکی بالا به این سرویس افزوده شده اما هنوز گزینه‌ای برای تماشای ویدیوها با کیفیت 4K وجود ندارد.

با این بروزرسانی نسخه اپلیکیشن YouTube برای iOS به 13.37 ارتقا یافته است. این نسخه از اپلیکیشن گزینه‌های جدیدی را در بخش کیفیت نمایش ویدیوها ارائه می‌کند. کلیپ‌های ویدیویی که از تکنیک در ضبط آنها استفاده شده باشد کلمه HDR در کنار رزولوشن‌های در دسترس آن قرار می‌گیرد تا کاربر متوجه شود این ویدیو یک محتوای با محدوده دینامیکی بالا است.

اپلیکیشن یوتیوب

همچنین کاربر می‌توانید گزینه‌های نمایش HDR ویدیو را به صورت دستی نیز انتخاب کنید. گزینه Auto Quality در صورت پشتیبانی ویدیو، آن را در حالت اچ‌دی‌آر به نمایش خواهد گذاشت.

اما نکته جالب در خصوص لیست تغییرات این نسخه از اپلیکیشن یوتیوب عدم وجود قابلیت پشتیبانی از اچ‌دی‌آر می‌باشد. در این لیست تنها به رفع برخی از باگ‌ها و بهبود عملکرد کلی برنامه اشاره شده است. حتی از اضافه شدن این قابلیت برای دو گوشی آیفون ایکس‌اس و آیفون ایکس‌اس مکس نیز اطلاعاتی وجود ندارد.

به هر حال باوجود اینکه قابلیت نمایش این نوع از ویدیوها در اپلیکیشن یوتیوب iOS اضافه شده اما هنوز هم کاربر قادر به تماشای آنها در رزولوشن‌ بالاتر از 1080p نخواهد بود. در واقع محتوای 4K این روزها دیگر به یکی از فرمت‌های رایج یوتیوب تبدیل شده‌اند و متاسفانه این اپلیکیشن حتی در آیفون‌های جدید آنها را به صورت Downsample نمایش می‌دهد. این موضوع حتی در آیپدهای جدید که نمایشگرهای با کیفیت‌تری استفاده می‌کنند و حتی Apple TV 4K نیز صادق است.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید