اپل به گسترس تیم خودرو خودران خود ادامه می‌دهد

اپل به گسترس تیم خودرو خودران خود ادامه می‌دهد


در حال حاضر هیچ کسی نمی‌داند که اپل دقیقا چه اهدافی را در بازار خودروهای خودران دنبال می‌کند، اما به نظر می‌رسد علیرغم پنهان‌سازی‌هایی که پیرامون پروژه و نقشه‌های اپل وجود دارد، این غول فناوری به گسترس تیم خودرو خودران خود ادامه می‌دهد. طبیعتا با گسترش این تیم روند توسعه فناوری‌های مرتبط با این حوزه افزایش یافته و در آینده‌ای نزدیک شاهد نخستین محصولات اپل خواهیم بود.

به تازگی سازمان وسایل نقلیه موتوری ایالت کالیفرنیا، آمار و ارقامی را منتشر کرده که در آن می‌توان اضافه شدن 33 راننده جدید به این شرکت را مشاهده نمود. این رانندگان باید پشت فرمان خودروهای خودران این کمپانی که در حال حاضر 69 عدد از آنها در ایالت کالیفرنیا وجود دارد، قرار بگیرند.

خودرو خودران

این گزارش جدید نسبت به اطلاعاتی که چند ماه گذشته منتشر شده بود تقریبا در تضاد کاملی قرار دارد. در گزارش قبلی، گفته شده بود کمپانی اپل قصد تعدیل تعدادی از کارمندان پروژه خودرو خودران خود را دارد. اما براساس آمار و ارقامی که جدیدا منتشر شده به نظر می‌رسد این کمپانی با جذب نیروی کار جدید قصد دارد روند توسعه پروژه خود را تسریع کند.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی می‌توانیم ثمره زحمات نیروهای فعال در این پروژه را شاهد باشیم. در واقع تا به این لحظه هنوز نمی‌دانیم اصلا اپل قصد تولید یک خودرو خودران کاملا مستقل را دارد و یا صرفا با توسعه یک سیستم یا پلتفرم، نظیر CarPlay، آن را در اختیار سایر تولیدکنندگان خودروهای هوشمند و خودران قرار خواهد داد.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید