اپل قابلیت کنترل عمق میدان را برای iPhone Xs ارائه خواهد کرد

اپل قابلیت کنترل عمق میدان را برای iPhone Xs ارائه خواهد کرد


یکی از ویژگی‌هایی که اپل در خصوص آیفون ایکس‌اس و آیفون ایکس‌اس مکس به تبلیغ آنها پرداخت توانایی کنترل و تنظیم عمق میدان یا DOF پس از ثبت یک عکس می‌باشد. در واقع این قابلیت را می‌توان در دوربین‌های Lytro نیز مشاهده نمود که کاربر قادر است پس از به ثبت رسیدن تصویر فواصل و نقاط کانونی آن را تغییر دهد.

براساس گزارشی جدید به نظر می‌رسد اپل نیز قصد دارد یک ویژگی جدید را به منظور کنترل بهتر عمق میدان ارائه نماید. براساس خبری که در وب‌سایت Macerkopf و همچنین 9to5Mac منتشر شده است، این قابلیت جدید در نسخه بتا iOS 12.1 منتشر خواهد شد. بدین ترتیب کاربر می‌تواند از ویژگی‌های کنترلی برای تغییر عمق میدان یا DOF پس از اینکه تصویر به ثبت رسید، برخوردار شود.

این قابلیت زمانی که از ترکیب‌بندی عکس یا نحوه قرارگیری سوژه در کادر عکس مطمئن نیستید بسیار کاربری خواهد بود. شما می‌توانید با تغییر DOF حالت‌های مختلف را بررسی و در نهایت با تنظیمات دلخواه خودتان تصویر را ذخیره کنید. البته بدون شک پس از این نیز امکان ویرایش تصاویر را خواهید داشت.

عمق میدان

در حال حاضر نیز اپلیکیشن‌های دوربین ثالثی برای گوشی‌های آیفون اپل وجود دارند که به کاربر اجازه می‌دهند تا میزان بازشدگی دیافراگم لنز را به دلخواه خود تنظیم کنند. این کار تاثیر مستقیمی بر روی عمق میدان تصویر خواهد گذاشت. اما از آنجایی که بسیاری از کاربران وجود یک قابلیت یا ابزار داخلی و بومی را ترجیح می‌دهند، اپل تصمیم دارد تا چنین امکانی را به زودی ارائه دهد.

هنوز مشخص نیست که اپل این قابلیت جدید را چه زمانی منتشر خواهد کرد و اگرچه در حال حاضر می‌توان آن را در نسخه بتا از سیستم عامل iOS 12.1 مشاهده نمود اما این به معنی ارائه 100 درصدی در نسخه نهایی iOS 12.1 نخواهد بود.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید