اپل ممکن است تا مودم‌های 5G اینتل را برای آیفون‌های آینده خود به کار گیرد

اپل ممکن است تا مودم‌های 5G اینتل را برای آیفون‌های آینده خود به کار گیرد


به نظر می‌رسد که کوپرتینویی‌ها توسعه آیفون‌های آینده خود را که انتظار می‌رود در سال 2020 معرفی شوند، آغاز کرده‌اند. این گوشی‌های هوشمند که احتمالا نخستین محصولات کمپانی اپل با مودم‌های 5G باشند بیش از پیش خبر ساز شده‌اند و حالا شاهد انتشار شایعاتی درباره‌یشان هستیم. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

هفته گذشته گزارشی از کشور اسرائیل منتشر شد که اظهار داشت کمپانی اپل، اینتل را مطلع ساخته است که آیفون‌های 2020 را به مودم‌های جدید ساخت این شرکت تحت عنوان Sunny Peak مجهز نخواهد کرد. این تراشه که طبق شایعات پیشین تمامی راه‌های ارتباطی گوشی‌های امروزی نظیر Wi-Fi، بلوتوث و همچنین ارتباطات 5G را بر روی تنها یک چیپ ممکن می‌ساخت، حال گویا قربانی سیاست شرکت‌ها شده و به نظر می‌رسد که فاقد مودم 5G باشد تا شرکت اینتل آخرین شانس خود را برای فروش جداگانه این مودم‌ها به کوپرتینویی‌ها امتحان کند.

مودم‌های 5G

اپل که قرار بود خریدار اصلی این تراشه باشد با اعلام عدم استفاده از آن سبب شد تا اینتل به خط تولید Sunny Peak پایان دهد و پس از مدتی تمامی کارکنان مشغول در بخش توسعه آن را به دیگر پروژه‌ها انتقال دهد. همچنین نظرات اخیر این شرکت درباره مشتریان مودم‌های 5G و مشخص کردن هدف خود برای سال‌های 2018 تا 2020، بیش از گذشته تجهیز آیفون‌های سال 2020 به محصولات این کمپانی را نوید می‌دهد. اینتل در این خصوص اظهار داشته است: “خریداران مودم‌های 5G اینتل همچنان متعهد بوده و تغییری در برنامه‌های فروش‌مان طی‌ سال‌های 2018 تا 2020 ایجاد نشده است و ما به برنامه‎ها و پروژه‌هایمان در این خصوص پایبند هستیم.”

مدیران ارشد اینتل حدس می‌زنند که تصمیم اپل مبنی بر استفاده از تراشه‌های جداگانه به جای استفاده از چیپ واحد Sunny Peak به دلیل مشکلات مهندسی رخ داده در توسعه آن، اتفاق افتاده است. به این شکل که اینتل امیدوار بود تا از فناوری جدید Wi-Fi با نام 802.11ad WiGig در آن بهره گیرد که به دلیل مشکلات اجرایی متوقف شد.

در حالی که اپل گزینه‌های فراوانی برای انتخاب مودم‌های 5G محصولات آینده خود دارد، باید دید که در نهایت مشغول به توسعه آن خواهد شد و یا باز هم دست به دامان اینتل، کوالکام و یا دیگر شرکت‌های فعال در این زمینه می‌شود.

به نظر شما تصمیم کوپرتینویی‌ها چه خواهد بود؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: PhoneArena

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید