اپل واچ 2020 از نمایشگری با پنل Micro LED بهره می‌برد

اپل واچ 2020 از نمایشگری با پنل Micro LED بهره می‌برد


به احتمال زیاد اپل سال آینده با محصولات جدید خود تاثیر زیادی بر روی بازار خواهد گذاشت. این غول فناوری نه تنها قرار است نخستین گوشی هوشمند آیفون مجهز به قابلیت 5G را در سال 2020 معرفی کند. علاوه بر این به‌نظر می‌رسد اپل قصد دارد از پنل‌های صفحه نمایش Micro LED در ساعت‌های هوشمند سال آینده خود استفاده کند.

براساس گزارش‌های منتشر شده این کمپانی با دو تولیدکننده بزرگ تایوانی که به‌صورت تخصصی در این زمینه فعالیت دارند قرارداد همکاری بسته و انتظار می‌رود این دو تولیدکننده پنل‌های نمایشگر مورد نیاز اپل واچ 2020 را برای اپل تامین کنند.

پنل Micro LED

یو چوآنگ، یکی از این کمپانی‌هاست که در زمینه تولید پردازنده‌های Micro LED فعالیت دارد و سویی بائو نیز تولیدکننده دیگری است که در مونتاژ صفحات نمایش تخصص دارد. این دو کمپانی براساس گزارشات به عنوان تامین کنندگان پنل صفحه نمایش اپل‌ واچ‌های 2020 اپل انتخاب شده‌اند. در این گزارش همچنین به این موضوع اشاره شده که دو کمپانی در یک قرارداد همکاری با سامسونگ نیز محصولاتی مبتنی بر فناوری میکرو ال‌ای‌دی را در دستور ساخت دارند که احتمالا سال آینده روانه بازار خواهند شد.

با توجه به اینکه تولید انبوه پنل‌های صفحه نمایش Micro LED حداقل چند ماه دیگر آغاز خواهد شد، احتمالا اپل واچ 2020 زودتر از پاییز سال آینده میلادی معرفی نخواهد شد. نکته جالب اینکه از زمانی که اپل اعلام کرد که قصد استفاده از فناوری میکرو ال‌ای‌دی در گجت‌های پوشیدنی را دارد 6 سال می‌گذرد.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید