ایجاد ایستگاه‌های WiFi در نیجریه تا سال 2020 توسط گوگل

ایجاد ایستگاه‌های WiFi در نیجریه تا سال 2020 توسط گوگل


برآورده کردن امکان دسترسی به اینترنت آزاد در هر کجای جهان و به تمامی افراد، همیشه یکی از علاقه‌مندی‌های کمپانی گوگل بوده است. پروژه Loon هم یکی تلاش‌های این شرکت در همین راستا می‌باشد تا اینترنت WiFi را به نقاط محروم جهان برساند. حال گویا این بار آفریقا به عنوان مقصد بعدی این شرکت برگزیده شده است. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

به تازگی گوگل اعلام کرده است که برنامه‌ای را برای ایجاد ایستگاه‌های WiFi دنبال می‌کند تا در سراسر نیجریه و تا سال 2020 بتواند 200 ایستگاه را به بهره برداری برساند.

با آن که میزان دسترسی به اینترنت در قاره آفریقا رو به افزایش است، اما تنها 35 درصد افراد در آن به اینترنت دسترسی دارند که به نسبت 48 درصد آسیا، 67 درصد آمریکای لاتین، 85 درصد اروپا و 95 درصد در آمریکای شمالی مقدار بسیار کمی است.

WiFi

این در حالی است که بیشتر کاربران شبکه جهانی اینترنت در آفریقا در داخل خانه‌های خود از WiFi بی‌بهره بوده و به مراکز عمومی متصل می‌شوند تا از آموزش‌ها و… موجود استفاده نمایند.

با آن که در بسیاری از کشورها نظیر تایلند، مکزیک، اندونزی و هند ایستگاه‌های گوگل مشغول به خدمت رسانی در این زمینه هستند، باید تا سال 2020 شاهد اضافه شدن نیجریه به این لیست نسبتا طویل باشیم.

البته این موضوع سبب فراموشی دیگر مناطق و کشورهای آفریقا نشده است، به طوری که در اوایل ماه آینده شاهد ارسال بالن‌های مربوطه به بخش‌های روستایی و محروم کنیا نیز هستیم تا بتوانند از این فناوری فراگیر بهره‌مند شوند.

نظر شما درباره عملکرد گوگل در این زمینه چیست؟ احتمال همکاری دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری را برای دسترسی آسان تمامی ساکنان زمین به اینترنت چقدر می‌دانید؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید