ایسر ناخواسته خبر از عرضه یک پردازنده جدید AMD RYZEN داد!

ایسر ناخواسته خبر از عرضه یک پردازنده جدید AMD RYZEN داد!


اخیرا در مشخصات یکی از سیستم‌های دسکتاپ کمپانی ایسر، یک پردازنده جدید و معرفی نشده از کمپانی AMD به چشم خورده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

AMD

پیشتر به آماده سازی و عرضه دو پردازنده جدیدی از سوی کمپانی AMD در سری RYZEN اشاره داشتیم؛ این دو پردازنده مورد بحث دو مدل چهار هسته‌ای Ryzen 3 2300X و Ryzen 5 2500X است. هر دو پردازنده از معماری +ZEN برخوردار هستند و به ترتیب جایگزینی برای دو مدل 1300X و 1500X از نسل پردازنده‌های RYZEN خواهند بود. به تازگی کمپانی ایسر یک اشتباه کوچک انجام داد و یکی از این پردازنده‌های معرفی نشده را در لیست مشخصات یکی از محصولات خود قرار داد.

طبق آخرین داده‌های بدست آمده، پردازنده RYZEN 2500X از سرعت کلاک پایه 3.6 گیگاهرتز برخوردار است و در حالت بوست این مقدار تا 4.0 گیگاهرتز افزایش خواهد یافت. البته این مقدار از فرکانس پردازشی در حالت بوست، با فعال شدن XFR2 همراه نبوده، زیرا مادربرد مورد تست مبتنی بر تراشه X370 بود. حال اگر چنین پردازنده‌ای بر روی یک مادربرد مبتنی بر چیپست X470 تست شود، مقدار فرکانس پردازشی در حالت بوست کمی بیشتر از این مقدار خواهد بود. افزون بر مشخصات گفته شده، این پردازنده از قابلیت SMT نیز برخوردار است. پردازنده RYZEN 5 2500X پیشتر در بنچمارک geekbench دو رکورد تک ترد  4782 و چند ترد 17291 را برای خود به ثبت رسانده است.

از سوی دیگر طبق آخرین داده‌ها در مورد این دو پردازنده، Ryzen 3 2300X از قابلیت SMT برخوردار نیست و دارای سرعت کلاک پایه 3.5 گیگاهرتز و در حالت بوست 4 گیگاهرتز است. این پردازنده نیز در بنچمارک نام برده دو رکورد تک ترد و چند ترد را به ترتیب 4734 و 13999 برای خود به ثبت رساند.

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید