ایمیل‌‌ های شما در معرض خوانده شدن توسط شخص ثالث

ایمیل‌‌ های شما در معرض خوانده شدن توسط شخص ثالث


ایمیل فضای امنی برای حفظ اطلاعات شما نیست

گزارش‌های جدید WSJ نشان داده است که ایمیل‌های موجود در حساب Gmail کاربران در اختیار شرکت‌های شخص ثالث قرار می‌گیرد. وقتی کاربران متوجه می‌شوند که ایمیل‌هایشان توسط گوگل و دیگر شرکت‌های ثالث خوانده می‌شوند، معمولا شگفت زده می شوند، اما پس از مدتی، این مساله برای آن‌ها عادی شده و تصور می‌کنند که خوانده شدن ایمیل‌هایشان توسط شرکت‌های ناشناس، احتمالا رویه‌ای معمول است!

ایمیل

در واقعیت چنین نیست که تصور کنیم داشتن اجازه دسترسی گوگل و یا کمپانی‌های دیگر به اطلاعات شخصی موجود در ایمیل، یک مساله پذیرفتنی است. متاسفانه بر اساس آخرین گزارش WSJ، حداقل دو شرکت با نام‌های Path Inc و Edison Software به حساب‌های سرویس جیمیل دسترسی دارند که البته ممکن است تعداد آن‌ها واقعا بیش از دو کمپانی مذکور باشد.

جالب است بدانید که دو کمپانی نام‌برده از شرکت‌هایی هستند که سرویس‌هایی را برای جیمیل ارائه می‌دهند و طبق گفته متخصصین آن‌ها، جهت افزایش کیفیت خدمات به اطلاعات خاصی نیاز دارند که خواندن ایمیل‌های کاربران منجمله خواسته‌های آن‌ها است! افزون بر کمپانی‌های Path Inc و Edison Software نیز، مدتی پیش گوگل از سرویس جیمیل خود برای تبلیغات هدفمند استفاده نمود که البته پس از مدت کوتاهی این پروژه را متوقف کردند.

در انتها توصیه می‌کنیم که اطلاعات محرمانه خود را در جیمیل قرار ندهید و تا حد امکان فایل‌های بارگذاری شده را توسط رمز عبور محافظت کنید.

منبع: SoftPedia

لینک داخلی: Sakhtafzar

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید