اینتل از نگاه استیم انتخاب اول گیمرها است

اینتل از نگاه استیم انتخاب اول گیمرها است


بنا بر آخرین مطالب منتشر شده در حوزه سخت افزار کامپیوتر و گیم توسط منابع معتبر، پردازنده‌های کمپانی اینتل در مقابل رقیب خود از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار ایران همراه باشید.

اینتل

کمپانی AMD توانست با عرضه پردازنده های سری جدید خود تغییر و تحولی در بازار فروش محصولات خود بدهد؛ در حقیقت عرضه سری RYZEN برای این کمپانی توانست حرکتی انقلابی شمرده شود که به دلیل قیمت در برابر کارایی بالا حتی توانست حتی توانست از جمله گزینه های مناسب برای گیمرها باشد. از سوی دیگر، چه پیش از عرضه سری رایزن و چه پس از عرضه آن، کمپانی اینتل توانسته تا همچنان سطح بیشتری از سهم بازار را برای خود نگه دارد. علی رغم عرضه پردازنده های RYZEN با قیمت مناسب، اینتل همچنان محبوبیت بیشتری را برای خود دارد.

استیم به تازگی یک لیست را منتشر کرده که حاکی از درصد استفاده پردازنده های کاربران آن است. طبق این لیست بیشتر کاربران استیم در سیستم عامل ویندوز و لینوکس در حال استفاده از پردازنده های کمپانی اینتل هستند. لیست ارائه شده توسط استیم به صورت ماهانه بروزرسانی می شود که آخرین اطلاعات موجود بوده و برتری 80 درصدی پردازنده های اینتل را نشان می‌دهد. طبق این ارقام، تحت سیستم عامل ویندوز حدود 84.32 درصد گیمرها از پردازنده های اینتل استفاده کرده و و تنها 15.65 درصد دیگر از پردازنده‌های AMD استفاده می‌کنند. از سوی دیگر، نسبت استفاده تحت سیستم عامل لینوکس حاکی از 79.59 درصد و 20.40 درصد به برتری اینتل است.

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید