اینتل تا پایان سال 2019 به تولید پردازنده‌های 14 نانومتری خود ادامه می‌دهد

اینتل تا پایان سال 2019 به تولید پردازنده‌های 14 نانومتری خود ادامه می‌دهد


کمپانی اینتل به تازگی خبر از ادامه روند تولید پردازنده‌های 14 نانومتری خود داده است. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

اینتل

به گزارش از TechPowerUp، کمپانی اینتل اخیرا طی مصاحبه Q&A از توضیح نتایج مالی سه ماهه دوم سال میلادی جاری خود، اشاره داشت که تا پایان سال 2019 میلادی همچنان به تولید پردازنده‌های 14 نانومتری خود ادامه خواهد داد. با این اعلامیه رسمی از سوی کمپانی اینتل، احتمالاتی که به عرضه زود هنگام پردازنده‌‎های 10 نانومتری این کمپانی داده می‌شدند، کاملا رد خواهند شد.

در حالی که کمپانی اینتل در سال 2019 میلادی به تولید و فروش پردازنده‌های 14 نانومتری خود مشغول است، از سوی دیگر رقیب این کمپانی، AMD مشغول به عرضه پردازنده‌های 7 نانومتری خود خواهد بود. از طرفی دیگر، کمپانی اینتل اعلام کرده است که نزدیک‌ترین تاریخ برای عرضه پردازنده‌های 10 نانومتری خود، اواخر سال 2019 میلادی، مصادف با تعطیلات پایان سال است.

اینتل همچنین قصد دارد نا نسل نهم پردازنده‌های Core i خود را نیز با فناوری ساخت 14 نانومتر به چرخه عرضه برساند. طبق اعلام رسمی کمپانی اینتل، Whiskey Lake، نسل نهم پردازنده‌های کمپانی اینتل خواهد بود. از سوی دیگر می‌توان گفت، Whiskey Lake پنجمین نسل از پردازنده‌های تولید شده توسط این کمپانی خواهد بود که بعد از خانواده‌های “Broadwell”، “Skylake”، “Lake Kaby” ، “و” Coffee Lake  “، از فناوری ساخت 14 نانومتر برخوردار خواهد بود. پس از نسل نهم، شاهد عرضه پردازنده‌های مورد انتظار 10 نانومتری این کمپانی خواهیم بود.

کمپانی اینتل علاوه بر رقابت در پردازنده‌های سری مین‌استریم خود، در رده HEDT نیز با پردازنده‌هایی مبتنی بر سوکت LGA 2066 که از 20 و 22 هسته‌ای برخوردار هستند، به رقابت با AMD خواهد پرداخت. از سوی دیگر، کمپانی اینتل یک پلت‌فرم دیگر را برای پردازنده‌های بالا رده خود معرفی خواهد کرد که اینبار بیش از 28 هسته پردازشی را کنار یک کنترلر حافظه قدرتمندتر و تازه، به همراه خود دارند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید