اینتل خبر IHS لحیم شده را برای پردازنده‌های نسل نهمی Core تایید کرد

اینتل خبر IHS لحیم شده را برای پردازنده‌های نسل نهمی Core تایید کرد


به تازگی کمپانی اینتل طی انتشار برخی اطلاعات مربوط به پردازنده‌های نسل نهمی Core خود، به IHS لحیم شده اشاره کرده است. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار همراه باشید.

IHS

IHS یا همان حرارت پخش کن، دقیقا بر روی die، این قطعه سیلیکونی مهم قرار گرفته است که حرارت را انتقال می‌دهد و همه می‌دانیم که، نوع لحیم شده آن کارایی بهتری را در انتقال دما خواهد داشت. استفاده از خمیر انتقال حرارتی و لحیم نکردن IHS برای پردازنده‌های رده معمولی کمپانی اینتل همیشه یکی از مشکلاتی بوده که مصرف کنندگان این دست از پردازنده‌ها، مخصوصا با سری ضریب باز (K) دارند. از طرفی دیگر، AMD که رقیب این کمپانی می‌باشد، مدت ها است که شاهد پردازنده‌های آن با IHS لحیم شده هستیم.

کمپانی اینتل این بار تغییری در پروسه تولید و آماده سازی پردازنده‌های خود داده و این بار تصمیم گرفته است تا پردازنده‌های نسل نهمی Core خود را با IHS لحیم شده عرضه کند. پیشتر یک شایعه در این مورد منتشر شد و حال کمپانی اینتل خود این موضوع را تایید کرده است. اطلاعات بیشتری که در این باره وجود دارد، حاکی از آن است که تنها پردازنده‌های ضریب باز که از پسوند K برخوردارند، با IHS لحیم شده همراه هستند. نظر شما درباره این مطلب چیست؟

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید