اینتل دو چالش جدید پیش روی خواهد داشت، Nvidia و AMD

اینتل دو چالش جدید پیش روی خواهد داشت، Nvidia و AMD


اگر نگاهی به سابقه اینتل درخصوص پردازنده های گرافیکی بیندازیم، خواهیم دید اینتل تا به حال توانسته نیاز مشتریانی که به یک پردازنده گرافیکی معمولی احتیاج دارند را به خوبی برطرف کند. اما این کمپانی بزرگ در نظر دارد وارد صنعت کارت های گرافیک حرفه ای نیز بشود؛ همراه سخت افزار باشید.

 

نمودار زمانی اینتل نشان میدهد در سال 2020 این کمپانی در نظر دارد نیاز مشتریان به کارت های گرافیک حرفه ای و حتی نیاز سازمان ها به کارت های ویژه محاسبات سنگین را پاسخ دهد. نمودار بیان میکند که تا نسل 11 پردازنده های گرافیکی مجتمع اینتل سرعت آنها پس از نسل 9 و پس از 4 سال به 1 TFLOP بر ثانیه در سال 2019 رسیده است و همین افزایش بهره وری باعث شده سطح عملکرد iGPUها از پردازنده ای عادی و حداقلی، عبور کند.

 

Intel به همین مقدار راضی نیست به عنوان هدف بعدی NVIDIA Tesla و AMD Radeon Instinct را نشانه رفته و در نظر دارد با کارت هایی که سرعتشان به 10 تا 99 TFLOP بر ثانیه میرسند به مقابله با Nvidia و AMD بپردازد. از این پس مدیران دیتا سنترهای بزرگ و آزمایشگاه های هوش مصنوعی و محاسبات سنگین انتخاب دیگری در کنار انویدیا و AMD خواهد داشت و آن هم گرافیک های جدید اینتل با نام X است.

 

منبع TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید