اینتل پردازنده‌های خود را ارتقا داد؛ فناوری Hyper-Threading به سری Core i3 آمد

اینتل پردازنده‌های خود را ارتقا داد؛ فناوری Hyper-Threading به سری Core i3 آمد


به نقل از یک منبع آگاه، احتمال دارد اینتل پردازنده‌های Core i3 نسل بعد خود را با فناوری Hyper-threading همراه کند. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

احتمال برخورداری پردازنده‌های Core i3 نسل بعد اینتل از فناوری Hyper-threading

شرکت اینتل در چند سال اخیر با کمترین سرعت ممکن که توانسته، تعداد هسته‌ پردازنده‌های خود را افزایش داده است. می‌توان گفت عرضه پردازنده‌های رده معمولی AMD RYZEN مسبب این شد تا اینتل تعداد هسته‌های پردازشی را نسل هشتم افزایش دهد. در نسل هشتم کلاس مین استریم پرچمدار Core i7 8700K با شش هسته پردازشی معرفی شد، از طرفی دیگر رقیب آن RYZEN 7 1700X با هشت هسته پردازشی روانه بازار شد.

خبر خوب اینکه اینتل قصد دارد تا قدرت و کارایی پردازنده‌های پایین رده خود را بیش از پیش افزایش دهد؛ به این معنی که از نسل بعدی پردازنده‌های اینتل، سری Core i3 نیز در کنار تعداد هسته‌های پردازشی بیشتر، ممکن است با قابلیت Hyper-Threading نیز همراه شوند. دست کم یک بنچمارک از مدل Core i3-10100 برخورداری از این فناوری را برای خود ثابت کرده است. افزون بر این گفته می‌شود، سری Core i3 در نسل دهم از پردازنده‌های اینتل دارای چهار هسته پردازشی هستند. همچنین وجود هشت رشته پردازشی نیز برای مدل مذکور در بنچمارک بالا ذکر شده است. پردازنده Core i3-10100 به عنوان یک پردازنده پایین رده اقتصادی از سوی اینتل معرفی می‌شود که سرعت کلاک آن به 3.6 گیگاهرتز خواهد رسید.

اگر این اطلاعات صحت داشته باشد و سری Core i3 با چهار هسته و هشت رشته پردازشی همراه شوند، با این حال می‌توان گفت در نسل بعد سری Core i5 با شش هسته و دوازه رشته پردازشی و سری Core i7 نیز با هشت هسته و شانزده رشته پردازشی همراه خواهد بود. حتی می‌توان احتمال داد در نسل دهم یک مدل با نام Core i9 10900K عرضه شود که 10 هسته پردازشی و 20 رشته پردازشی داشته باشد. البته که باید به یاد داشت، سری Comet Lake همچنان مبتنی بر قطعات سیلیکونی 14 نانومتری (که احتمالا با پسوند «پلاس» همراه باشد) است. منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید