بازیابی اطلاعات از مک‌بوک پروهای جدید دشوار خواهد بود

بازیابی اطلاعات از مک‌بوک پروهای جدید دشوار خواهد بود


همیشه بهتر است تا به طور مداوم از رایانه و دستگاه‌های هوشمند خود پشتیبان تهیه نمایید، چرا که با پاک شدن فایل‌هایتان می‌توانید به راحتی آن‌ها را باز گردانید. حال اگر یکی از خریداران مک‌بوک پروهای جدید هستید و یا قصد خرید دارید این نکته را جدی بگیرید، زیرا طبق اطلاعات به دست آمده ممکن است تا بازیابی اطلاعات از لپ‌تاپ‌های جدید کوپرتینویی‌ها دشوار باشد. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

مک‌بوک

بر اساس گزارش به اشتراک گذاشته شده توسط MacRumors، به نظر می‌رسد که اپل کانکتور تعبیه شده برای بازیابی اطلاعات را حذف کرده تا راه را برای پردازنده T2 باز نماید. برای کسانی که با آن آشنا نیستند باید گفت که در نسل‌های پیشین این کمپانی ابزاری ویژه را جهت انجام بازیابی از SSD غیرقابل دسترس مک‌بوک پروها در نظر گرفته بود.

در حال حاضر با حذف شدن این قابلیت، به نظر می‌رسد که هیچ راه دیگری  حداقل به طور سنتی جهت بازیابی اطلاعات وجود نداشته باشد. با این حال ممکن است اپل راه حل دیگری را برای آن در نظر گرفته باشد که در این صورت احتمالا با ارائه بروزرسانی، تغییر نحوه آن را به مشتریان توضیح دهد.

البته این به آن معنا نیست که اطلاعاتتان برای همیشه از بین خواهد رفت، چرا که اپل توصیه می‌کند تا برای بازیابی اطلاعات ذخیره شده بر روی لپ‌تاپ خود با متخصصان متعددی در این زمینه مشورت کنید. در هر صورت بهتر است تا برای به حداقل رساندن این خطر، طی بازه‌های زمانی کوتاه از اطلاعاتتان پشتیبان تهیه نمایید.

به نظر شما حذف چنین ابزاری چه مشکلاتی را در پی خواهد داشت؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید