باگ نرم‌افزاری جدید بیلد 1809 ویندوز 10 به رونویسی خودکار فایل‌های ZIP می‌پردازد!

باگ نرم‌افزاری جدید بیلد 1809 ویندوز 10 به رونویسی خودکار فایل‌های ZIP می‌پردازد!


کمپانی مایکروسافت پس از دریافت گزارش‌های متعدد در خصوص پاک‌سازی ناخواسته فایل‌های شخصی کاربران، فرآیند عرضه جهانی بیلد 1809 سیستم‌عامل ویندوز 10 را متوقف و دسترسی کاربران به آن را تا اطلاع ثانوی مسدود کرده است، اما به نظر می‌رسد که بسته به‌روزرسانی فوق با توجه به باگ نرم‌افزاری دیگری مجدداً مورد حمله قرار گرفته است.

بر طبق جدیدترین گزارش منتشر شده از جانب رسانه ردیت، باگ نرم‌افزاری دیگری در بیلد 1809 ویندوز 10 سیستم‌عامل را از نمایش پیغام محاوره‌ای رونوشت فایل‌های فشرده ZIP بازداشته و عملیات بازنویسی را به‌صورت کاملاً خودکار به انجام می‌رساند. در صورتی که شخصی به استخراج یک فایل ZIP در فولدری اقدام کند که فایل دیگری با همان عنوان در آن وجود دارد، پیغام محاوره‌ای رونوشت توسط ویندوز به نمایش در نیامده و فرآیند به‌صورت خودکار به انجام می‌رسد که این خود به بروز ضرر و زیان‌های ناخواسته گوناگونی ممکن است منجر شود.

بیلد 1809

خوشبختانه باگ نرم‌افزاری اشاره شده در دسته مشکلات حاد طبقه‌بندی نشده و کمپانی مایکروسافت هم‌اکنون به رفع آن در بیلد 19H1 ویندوز 10 پرداخته است. در بررسی‌های انجام شده، باگ فوق در بیلد شماره 18262 سیستم‌عامل مشاهده نشده و منشأ آن آدرس‌دهی شده است. انتظار می‌رود وصله دیگری که قرار است در آینده‌ای نزدیک برای ویندوز 10 عرضه شود به مرتفع سازی باگ نرم‌افزاری فوق پرداخته و بستری ایمن را در اختیار کاربران قرار دهد. آقای رافائل ریورا در طی بررسی‌های خود به این نکته پی برده است که مشکل اشاره شده چندین ماه قبل توسط کاربران عضو انجمن ویندوز Insiders نیز گزارش شده است، اما بنا به دلایلی از دایره توجهات خارج و اولویت کمتری به رفع آن اختصاص داده شده است.

کمپانی مایکروسافت هنوز به تائید رسمی وجود باگ در بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) ویندوز 10 نپرداخته است، اما به توجه به تعداد گزارش‌های دریافتی به نظر می‌رسد که این مشکل از گستردگی بالایی برخوردار نبوده و تنها رایانه‌های به‌خصوص و با شرایطی ویژه را تحت تأثیر قرار داده است.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید