باگ نرم‌افزاری جدید توییتر پیغام‌های شخصی افراد را در معرض دید عموم قرار داده است!

باگ نرم‌افزاری جدید توییتر پیغام‌های شخصی افراد را در معرض دید عموم قرار داده است!


اگر تاکنون در شبکه اجتماعی توییتر دقت کرده باشید، حتماً به این نکته پی برده‌اید که برخی از توییت‌ها توسط عبارت خصوصی (Private) از سایر پیغام‌های اشتراکی متمایز شده‌اند. علت اصلی این موضوع به عدم ارسال توییت‌ها به‌صورت همگانی توسط برخی از کاربران باز می‌گردد، اما متأسفانه باگ نرم‌افزاری اخیراً کشف شده حاکی از آن است که پیام‌های شخصی اشتراکی در سال‌های بسیار قبل توسط کاربران تحت اشتراک عمومی قرار گرفته و همگان قادر به دیدن آن‌ها بوده‌اند.

توییتر

بر طبق گفته توییتر، این باگ نرم‌افزاری ممکن است هنگام تغییر برخی از تنظیمات منتسب به حساب کاربری افراد (به عنوان آدرس ایمیل) به‌صورت کاملاً تصادفی فعال شده باشد. کاربران سیستم‌عامل iOS و یا کسانی که به حساب کاربری خود به‌صورت مستقیم توسط نرم‌افزارهای مرورگر مراجعه می‌کنند تحت تأثیر باگ نرم‌افزاری فوق قرار نگرفته و گستردگی آن تنها محدود به استفاده‌کنندگان از سیستم‌عامل آندروید می‌باشد.

علاوه بر آن توسعه‌دهندگان شبکه اجتماعی توییتر اظهار داشته‌اند که به‌منظور افزایش امنیت اطلاعات کاربران، آن دسته از افرادی که ممکن است توسط باگ نرم‌افزاری فوق مورد هدف قرار گرفته باشند شناسایی و گزینه Protect your tweets در حساب کاربری آن‌ها به‌صورت خودکار فعال شده است، اما از آنجایی که امکان تشخیص و تائید این مهم به‌صورت کاملاً دقیق وجود ندارد، لذا پیشنهاد می‌شود تا مشترکان جهت افزایش ایمنی، خود به‌صورت دستی به بررسی اکانت خود و فعال‌سازی گزینه اشاره شده بپردازند.

باگ نرم‌افزاری جدید کشف شده اکنون رفع و بستر توییتر در حال حاضر به‌صورت ایمن در اختیار کاربران قرار گرفته است.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید