باگ نرم‌افزاری مرتبط با اپلیکیشن Messages در کنسول پلی‌استیشن 4 رفع شد!

باگ نرم‌افزاری مرتبط با اپلیکیشن Messages در کنسول پلی‌استیشن 4 رفع شد!


آیا کنسول پلی‌استیشن 4 شما نیز تحت تأثیر باگ نرم‌افزاری مرتبط با قابلیت پیام‌رسانی (Messages) قرار گرفته و به‌نوعی خراب شده است؟ اواسط هفته جاری، سیل عظیمی از اخبار و گزارش‌های ارسال شده در سطح شبکه‌های اجتماعی حکایت از وجود نوعی مشکل نرم‌افزاری در نسخه چهارم کنسول محبوب پلی‌استیشن داشته‌اند که بر طبق آن تایپ و ارسال پیغام‌های دربردارنده رشته‌ای از کاراکترها و حروف مختلف منجر به خرابی کنسول و کرش نمودن آن می‌شود. موضوعات این‌چنینی بدون شک دردسر و آزارهای فراوانی را برای کاربران خود فراهم می‌آورند، اما خوشبختانه کمپانی سونی مشکل را در سریع‌ترین زمان ممکن رفع و نتیجه را به اطلاع مصرف‌کنندگان خود رسانده است.

Messages

یکی از حساب‌های کاربری رسمی پلی‌استیشن در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده است که مشکل نرم‌افزاری فوق اکنون کاملاً رفع شده است. حساب کاربری مربوطه همچنین بیان داشته است که این باگ نرم‌افزاری به خرابی کنسول‌های پلی‌استیشن 4 منتهی نشده و تنها دستگاه را به درون حلقه‌ای بسته هدایت می‌کند که در کمتر از پنج دقیقه می‌تواند مرتفع گردد. برای این موضوع کافی است تا ابتدا پیغام مشکل‌آفرین را با استفاده از اپلیکیشن PS Mobile از طریق دستگاه تلفن همراه هوشمند خود پاک کرده و پس از استفاده از گزینه پنجم (Option 5) در منوی حالت امن (سیف مود)، کنسول را به‌صورت کاملاً عادی بوت کنید.

متأسفانه باگ نرم‌افزاری فوق برای برخی از شدت بسیاری برخورداری بوده و کاربران را وادار به بازگردانی کنسول به تنظیمات کارخانه (ریست فکتوری) جهت استفاده مجدد از آن کرده است. حرکت هوشمندانه جهت جلوگیری از بروز دوباره مشکل پیش از رفع آن به عدم اجرای بخش Messages از طریق کنسول پیش از پاک‌سازی پیام آسیب ساز توسط اپلیکیشن PS Mobile می‌باشد.

خوشبختانه باگ نرم‌افزاری اشاره شده اکنون به‌صورت کامل رفع و کاربران دیگر نیازمند رعایت نکات پیشگیرانه جهت جلوگیری از بروز مشکل نبوده و می‌توانند به‌صورت کاملاً عادی به استفاده از کنسول پلی‌استیشن 4 خود بپردازند.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید