باگ نرم‌افزاری Adobe Premiere منجر به آسیب فیزیکی به لپ‌تاپ‌های مک‌بوک پرو می‌شود!

باگ نرم‌افزاری Adobe Premiere منجر به آسیب فیزیکی به لپ‌تاپ‌های مک‌بوک پرو می‌شود!


کرش نمودن یک اپلیکیشن و یا راه‌اندازی مجدد (ریستارت) سیستم‌عامل در نتیجه بروز باگ‌های نرم‌افزاری گوناگون عاملی بسیار معمول و اجتناب‌ناپذیر در هنگام کار با رایانه‌های شخصی به شمار می‌رود، اما بروز این مهم در سطح سخت‌افزاری و بروز آسیب‌های فیزیکی به قطعاتی از دستگاه در نتیجه وجود باگ‌های نرم‌افزاری پدیده‌ای نادر محسوب می‌شود که متأسفانه برخی از کاربران لپ‌تاپ‌های مک‌بوک پرو را تحت تأثیر خود قرار داده است.

مک‌بوک پرو

بر طبق جدیدترین پست‌های منتشر شده در انجمن رسمی برنامه ادوبی Premiere، به نظر می‌رسد که وجود نوعی باگ در نرم‌افزار نامبرده منجر به بروز آسیب‌های فیزیکی دائمی به اسپیکرهای لپ‌تاپ‌های مک‌بوک پرو از طریق ترکاندن آن‌ها می‌شود. یکی از کاربران در این باره گفته است:

“من یک لپ‌تاپ مک‌بوک پرو جدید را در اختیار دارم که تنها دو ماه به استفاده از آن پرداخته‌ام. من در حال کار بر روی پروژه‌ای بوده و میزان بلند صدای دستگاه نیز در محدوده نصف قرار داشت که ناگهان نوع باگ صوتی عجیب و غریب ایجاد و نویز بسیار شدید و شبیه به صدای جیغ از اسپیکر پخش و امکان توقف آن را نیز از من سلب کرد. پس از اتمام پخش صدا، میزان بلند صدای اسپیکرها بسیار کم و در راه‌اندازی مجدد لپ‌تاپ، کاملاً سوخته بودند!”

این موضوع توسط دیگر کاربران و پست‌های منتشره توسط آن‌ها در انجمن رسمی ادوبی نیز تائید شده است. یکی از کارکنان کمپانی نامبرده در جهت جلوگیری از بروز مشکل اشاره شده پیشنهاد اطمینان از غیرفعال بودن میکروفن دستگاه هنگام استفاده از ابزارهای بهسازی صوتی را داده است که به نظر می‌رسد که منبع بروز مشکل با یک حلقه بازخوردی مرتبط می‌باشد. هنوز مشخص نیست که کمپانی ادوبی به‌منظور رفع موضوع چه تمهیداتی را در سر داشته و آیا به جبران خسارت مالی کاربران می‌پردازد یا خیر.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید