با ابر خودروی جدید McLaren سرعت خود را به 400 کیلومتر بر ساعت افزایش دهید!

با ابر خودروی جدید McLaren سرعت خود را به 400 کیلومتر بر ساعت افزایش دهید!


بدون شک همگان کمپانی McLaren را با طراحی و توسعه اتومبیل‌های بسیار قدرتمند و پیشرفته می‌شناسند؛ حال کمپانی مذکور با معرفی ابر خودروی دیگری تحت عنوان Speedtail و قیمتی معادل 2.25 میلیون دلار، باری دیگر قصد به رخ کشیدن قدرت خود به جهانیان را در سر دارد. البته که خریداران در مقایسه با برچسب قیمتی بسیار گزاف فوق، ویژگی‌ها و امکانات منحصر به فردی را نیز دریافت می‌کنند که سرعتی برابر با 250 مایل (402 کیلومتر) بر هر ساعت نمونه‌ای از آن‌ها به شمار می‌رود. ساختار خودروید بسیار پیشرفته و هیبریدی معرفی شده مطابق با اصول و قواعد آیرودینامیک توسعه یافته و ترکیبی از فناوری مدرن به همراه طراحی کلاسیک کمپانی McLaren را در ظاهر و باطن خود جای داده است.

McLaren

خودروی Speedtail کمپانی McLaren از سرعتی برابر با 402 کیلومتر بر ساعت برخوردار بوده و گزارش‌های مختلف حاکی از آن می‌باشند که مدت زمان سرعت صفر تا 300 آن نیز تنها 12.8 ثانیه به طول می‌انجامد. اگر مقادیر ارائه شده از درستی برخوردار باشند، بنابراین خودروی مذکور تنها چهار ثانیه سریع‌تر از نمونه مشابه خود، یعنی P1 می‌باشد.

طراحی اتومبیل فوق تا حدود فراوانی برپایه خودروی McLaren F1 انجام پذیرفته و فرد راننده در قسمت میانی (وسط) اتومبیل نشسته و مسافران نیز در صندلی‌های سمت راست و چپ وی مستقر می‌شوند. ابر خودروی Supertail از آینه‌های جانبی برخوردار نبوده و دید اطراف اتومبیل را با استفاده از دوربین‌های کناری و نمایش تصاویر زنده دریافتی از آن‌ها در مانیتورهای موجود در داشبورد و صفحات لمسی امکان‌پذیر می‌سازند. یکی از دلایلی که کمپانی McLaren به استفاده از این روش مبادرت ورزیده است اندازه کوچک‌تر دوربین‌های موجود در مقایسه با آینه‌های سنتی می‌باشد. علاوه بر آن دسترسی به دیگر امکاناتی نظیر دید در شب، عدم اختلال دید در آب و هوای بارانی و شرایط جوی نامناسب و … نیز از جمله دیگر مزیت‌های به ارمغان آورده شده توسط آن به شمار می‌روند.

McLaren

طراحی آیرودینامیک و منحصر به فرد Supertail میزان مقاومت هوا در هنگام حرکت خودرو را با کاهش چشمگیری همراه ساخته است که این مهم در دستیابی به مقادیر سرعتی بالا بسیار تأثیرگذار می‌باشد.

تهیه و خرید اتومبیل تازه نفس معرفی شده آسان به شمار نمی‌رود، زیرا کمپانی McLaren تنها قصد تولید 106 واحد از آن را در سر داشته و تمامی نسخه‌های موجود نیز، حتی با وجود قیمت بسیار گزاف 2.25 میلیون دلاری آن هم‌اکنون پیش خرید شده‌اند.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید