با سری چهارم اپل واچ به ثبت نوار قلب خود به‌صورت دیجیتالی بپردازید!

با سری چهارم اپل واچ به ثبت نوار قلب خود به‌صورت دیجیتالی بپردازید!


کمپانی اپل پیشتر همکاری تنگاتنگی را با دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد به‌منظور مطالعه و برسی راه و روش‌های مختلفی که ساعت هوشمند اپل (اپل واچ) جهت تشخیص بیماری‌های وابسته به قلب می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد شروع کرده است؛ اکنون به نظر می‌رسد که مطالعات مربوطه پیرامون این موضوع به سرانجام رسیده و تصور می‌شود که کمپانی اپل آنچه از نتایج تحقیقات به دست آورده است را می‌تواند به محصولات آینده خود اعمال کند. خوشبختانه از ظواهر امر پیداست که این مهم مدت زمان زیادی طول نکشیده و سری چهارم (Series 4) ساعت‌های هوشمند اپل که در آینده‌ای نزدیک مورد معرفی و عرضه قرار می‌گیرند برخی از نتایج تحقیقات را با خود به همراه می‌آورند.

بر طبق یکی از جدیدترین یادداشت‌های آقای Ming-Chi Kuo، از سرشناس‌ترین محققان کمپانی اپل در حوزه ساعت‌های هوشمند به نظر می‌رسد که سری چهارم اپل واچ تغییرات بسیار عمده و چشمگیری را به خود دیده است که نمونه‌ای از آن‌ها را در قالب ثبت نوار قلب یا همان سیگنال ECG به‌صورت دیجیتالی می‌توان مشاهده کرد. این مهم در زمینه فراهم آوردن جزئیات بیشتری از عملکردهای وابسته به قلب در حین انجام ورزش و افزایش دقت نتایج خروجی بسیار تأثیرگذار است. علاوه بر آن شایعه دیگری حکایت از ماده اولیه سرامیک در قسمت پشتی سری چهارم اپل واچ دارد. یادداشت‌های آقای Ming-Chi Kuo شایعات موجود پیرامون کاهش قطر لبه‌های صفحه نمایشگر و حاشیه‌های نازک‌تر سری چهارم اپل واچ را نیز با استحکام بیشتری همراه ساخته‌اند.

اپل واچ

بسیاری از مصرف‌کنندگان ساعت‌های هوشمند کمپانی اپل، محصول مورد نیاز خود را تنها برای استفاده از پارامترهای سنجش سلامتی و استفاده از آن در هنگام ورزش خریداری کرده‌اند، لذا از آنجایی که قابلیت ثبت سیگنال ECG در زمینه آگاهی از عملکردهای قلب به‌صورت مستقیم بسیار تأثیرگذار است، ویژگی فوق بدون شک در افزایش فروش سری چهارم اپل واچ بسیار مفید واقع می‌شود.

انتظار می‌رود که کمپانی اپل به معرفی رسمی ساعت‌های هوشمند جدید خود در طی رویداد دوازدهم سپتامبر سال جاری بپردازد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید