با سودجویی جدید در قالب دانلود حافظه SD کارت آشنا شوید!

با سودجویی جدید در قالب دانلود حافظه SD کارت آشنا شوید!


کاربرانی که پیشینه استفاده آن‌ها از رایانه شخصی به بیش از دو دهه قبل باز می‌گردد، ممکن است با سودجویی برخی از افراد مبنی بر فروش آیتم‌هایی نرم‌افزاری که ماهیت حقیقی آن‌ها به‌صورت سخت‌افزاری قابل استفاده است آشنایی داشته باشند.

در اواخر سال 2000، سودجویی برخی مبنی بر فروش حافظه اصلی یا همان رم به‌صورت نرم‌افزاری به پدیده‌ای بسیار معمول و متداول تبدیل و افراد فراوانی را در دام خود گرفتار ساخته بود. این مهم شاید اکنون بسیار خنده‌دار به نظر آید، زیرا دانلود یک ماژول حافظه اصلی که باید به‌صورت سخت‌افزاری تهیه و سپس به‌طور فیزیکی در درگاه مناسب مادربرد قرار گیرد عملی کاملاً غیرممکن و احمقانه تلقی می‌شود، اما سادگی بسیاری از مصرف‌کنندگان متأسفانه در فراهم آوردن بستر سوء استفاده و زمینه اخاذی یا دیگر موارد مشابه بسیار تأثیرگذار واقع شده بود، عاملی که با وجود پیشرفت فناوری و در عصر نوین اینترنت و بمباران اطلاعاتی هنوز هم به چشم می‌خورد. تصور کنید که امکان ارتقاء حافظه اصلی رایانه‌های شخصی با استفاده از دانلود اپلیکیشن‌های نرم‌افزاری امکان‌پذیر می‌باشد، اگر این مهم از حقیقت برخوردار است، پس چرا کمپانی‌های قدرتمندی همچون G Skill ،Corsair ،King Stone و … سالانه میلیون‌ها میلیون دلار از سرمایه خود را صرف تحقیق و بررسی و افزایش قدرت و انعطاف‌پذیری سخت‌افزارها و کیت‌های حافظه‌ای اصلی خود می‌نمایند، زیرا یک برنامه‌نویس به‌راحتی با توسعه اپلیکیشنی می‌تواند این مهم را در اختیار کاربران قرار دهد، حتی به‌صورت کاملاً رایگان.

سودجویی فوق جدیداً به شکل دیگری در قالب دانلود حافظه SD کارت ظهور پیدا کرده است، به این صورت که مراجعه‌کننده پس از پرداخت میزان مبلغ مربوطه و دانلود اپلیکیشنی از طریق پلی استور، حافظه دستگاه وی افزایش کرده پیدا کرده و فضایی برابر با 32 گیگابایت به آن افزوده می‌شود. اگرچه نرم‌افزار فوق در هنگام ویرایش نوشته فعلی توسط کمپانی گوگل از فروشگاه نامبرده حذف شده و صفحه منتسب به آن دیگر قابل دسترس نمی‌باشد، اما دقت به چندین نکته جالب توجه به‌شمار می‌رود.

سودجویی دانلود حافظه SD کارت

نکته اول تائید اپلیکیشن توسط فروشگاه پلی استور است، زیرا این دسته از برنامه‌های کاملاً بی‌پایه و اساس و غیر حقیقی معمولاً نباید به هیچ عنوان مورد بازبینی قرار گرفته و به فهرست دیگر نرم‌افزارهای فروشگاه راه پیدا نمایند؛ اما بروز برخی از موارد خاص، به توجه به تعداد هزاران هزار اپلیکیشنی که روزانه در پلی استور آپلود می‌گردند امری طبیعی محسوب شده و نمی‌توان آن‌چنان نقدی شدیدی را به آن نسبت داد، اما دیدگاه‌های ارسالی پیرامون محتوا جالب توجه به شمار می‌روند.

دیدگاه‌های ارسال شده از جانب مصرف‌کنندگان یک محصول، حال نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری در زمینه کسب چشم‌اندازی کلی از کیفیت و درستی آن بسیار تأثیرگذار بوده و منبعی غنی جهت نتیجه‌گیری و مقایسه محصولات با یکدیگر جهت تدارک بهترین انتخاب از جانب بسیاری از افراد به شمار می‌روند، اما مورد فوق کاملاً خلاف این مهم را نمایانگر بوده و اثبات می‌کند که کامنت‌های ارسالی آن‌چنان هم نمی‌توانند دقیق و صحیح باشند (البته نه همیشه).

سودجویی دانلود حافظه SD کارت

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، ظاهراً چندین نفر با استفاده از دانلود اپلیکیشن فوق موفق به افزایش گنجایش حافظه SD کارت خود شده‌اند و لایک‌های ارسال شده در پیرامون دیدگاه‌ها نیز گواهی بر صحیح بودن آن‌ها می‌باشند، حال چگونه از دایره درک نویسنده خارج است.

نکته قابل تأمل در این موضوع دقت بسیار پایین برخی از دیدگاه‌های ارسالی است، زیرا کاملاً پر واضح است که کامنت‌های فوق توسط توسعه‌دهندگان اپلیکیشن و یا دیگر افراد وابسته مورد ارسال قرار گرفته‌اند تا سندی را بر صحیح بودن نرم‌افزار ایجاد کنند. علاوه بر آن امکان شوخی بودن آن‌ها و یا حقیقتاً اطلاعات بسیار پایین فرستندگان و تصور بر حقیقت داشتن امکان دانلود حافظه SD کارت نیز به دور از ذهن نیست (مشاهده تعدادی کامنت با متن “بهترین”، “این بهترین اپلیکیشن دنیاست” و … در پیرامون بسیاری از برنامه‌های مختلف در فروشگاه‌های بزرگ محصولات نرم‌افزاری کاملاً عادی به شمار می‌رود)، اما آنچه که باید به آن دقت شود، ضعیف بودن پارامتر ملاک قرار دادن دیدگاه‌ها جهت نتیجه‌گیری در خصوص دانلود و یا خرید یک محصول نرم‌افزاری بوده و بهتر است که فاکتورهای دیگری جهت این مهم مورد انتخاب قرار گیرند.

پیشرفت بسیار پر سرعت فناوری و معجزه علم شاید روزی امکان دانلود حافظه اصلی و یا SD کارت را نیز امکان‌پذیر نماید، اما انجام این مهم در حال حاضر میسر نبوده و تمامی اپلیکیشن‌های ادعا کننده بلا استثنا تقلبی و فراهم آور بستر سودجویی و یا سوء استفاده می‌باشند.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید