با شرکت هواپیمایی Alaska Airlines، تکنولوژی واقعیت مجازی را در حین پرواز تجربه کنید

با شرکت هواپیمایی Alaska Airlines، تکنولوژی واقعیت مجازی را در حین پرواز تجربه کنید


شرکت هواپیمایی Alaska Airlines در اقدامی بسیار تحسین‌برانگیز در حال فراهم آوردن تجربه واقعیت مجازی برای مسافران درجه یک خود در برخی از پروازهای انتخاب شده می‌باشد که بر اساس، افراد علاقه‌مند می‌توانند با استفاده از هدست‌های به‌خصوص و فیلم‌های موجود، تجربه واقعیت مجازی را در حین پرواز برای خود به ارمغان آورند.

واقعیت مجازی

شرکت Alaska، بر طبق اعلام خود اولین خطوط هوایی موجود در آمریکای شمالی به شمار می‌رود که در حال ارائه تجربه واقعیت مجازی به مسافران خود در حین پرواز می‌باشد.

“مسافران پروازهای فرست کلاس و درجه یک قادرند تا به تماشای فیلم‌های سه‌بعدی و 360 درجه واقعیت مجازی در هنگام پرواز و به‌منظور عدم احساس گذران وقت بپردازند”.

با توجه به اینکه برخی از افراد نسبت به حرکات دنیای واقعیت مجازی و تجربه منحصر به فرد آن دچار بیماری‌های مختلف می‌شوند، تماشای محتویات در حالت دوبعدی نیز امکان‌پذیر می‌باشد. هدست واقعیت مجازی مورد استفاده توسط شرکت هواپیمایی Alaska Airlines با استفاده از یک تراشه ساخت کمپانی کوالکام به فعالیت پرداخته و قادر است تا به ایجاد تصاویری با وضوح فول اچ‌دی برای هرکدام از چشم‌های فرد بیننده اقدام نماید.

گستره انتخابی پیشرو مسافران فیلم‌های شرکایی نظیر کمپانی فاکس قرن بیستم، برادران وارنر و EIM را شامل شده و عناوین زیبای Ready Player One و There Billboards Outside Ebbing, Missouri نیز نمونه‌ای از آن‌ها به شمار می‌روند. علاوه بر آن انتخاب از میان مجموعه‌ای از محتویات ویرایش شده به‌صورت کاملاً اختصاصی برای دنیای واقعیت مجازی نیز امکان‌پذیر می‌باشد. هدست مورد استفاده توسط شرکت هواپیمایی مذکور قادر است تا علاوه بر استریم مستقیم از طریق شبکه‌های نت‌فیلیکس و دیگر سرویس‌های مشابه (امکان دسترسی به فهرست اشتراک‌های مسافران هنوز مشخص نیست)، محتویات مورد علاقه افراد را نیز اجرا نماید.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید