با شیوه نامگذاری کارت‌های گرافیک بعدی انویدیا، GTX 2080 و GTX 2070 در راه هستند!

با شیوه نامگذاری کارت‌های گرافیک بعدی انویدیا، GTX 2080 و GTX 2070 در راه هستند!


کمتر یک ساعت پیش مطلبی را تحت عنوان ” کارت‌های گرافیک نسل بعدی کمپانی انویدیا با معماری Amper همراه هستند ” در سخت افزار خواندید. حال مجددا Manli یک مورد دیگه را در مورد کارت‌های گرافیک نسل بعدی کمپانی انویدیا در سری گیمینگ را فاش کرده است که مربوط به شیوه نامگذاری جدید آنها است. با ما همره باشید.


طی مطلبی که اخیرا در این مورد خواندید، گفته شد:


به تازگی یک منبع مورد تایید دیگر خبری را بر خلاف مطالب گذشته نوشته شده در مورد نسل بعدی کارت‌های گرافیک کمپانی انویدیا منتشر کرده است. Manli، یکی از شرکای کمپانی انویدیا در بخش تولید کارت گرافیک، از نام‌ سیلیکون‌های جدید پیش رو کمپانی پرده برداشت، آن هم در تاریخ 20 ماه میلادی ژوئیه برای دریافت یک تاییدیه.

 

نامگذاری

 

تا پیش از این خبر، تمام گمانه زنی‌ها بنا بر اطلاعاتی که بدست آمدند، حاکی از حضور معماری ولتا یا تورینگ در نسل بعدی کارت گرافیک‌های سری گیمینگ کمپانی انویدیا بود. با این حال، بکارگیری معماری آمپر (Amper) نیز محتمل بوده و هست. و اما حالا، یک متن مربوط به دریافت تاییدیه EEC برای کمپانی Manli تکنولوژی یافته شده است که از نام سیلیکون‌های جدید کمپانی انویدیا پرده برداشته است. دو نام سیلیکون GA104 و GA 104-400 نام‌های مورد بحث هستند که از میان این دو GA104-400 به تازگی رویت شده است و منابع آگاه احتمال می‌دهند که مربوط به کارت گرافیک GTX 1180 (شاید هم با نام GTX 2080) باشد. از طرفی دیگر، پیشتر چند نام سیلیکون جدید منتشر شد و در وب‌سایت سخت افزار به آن پرداختیم که حرف V (مخفف Volta) در میان آنها دیده می‌شد و آنها نیز حاکی از حضور معماری Volta بودند. دست کم، با این متن جدید منتشر شده می‌دانیم که کارت‌های گرافیک جدید کمپانی انویدیا با معماری Amper خواهند آمد زیرا در نام گذاری دو سیلیکون یاد شده شاهد حرف A هستیم. پیشتر نام کد آمپر در ماه نوامبر سال میلادی گذشته نیز به چشم خورد.


 اما حالا Manli یک مورد دیگه را به این مطلب افزوده است و آن‌هم مربوط به نام گذاری کارت‌های گرافیک نسل بعدی کمپانی انویدیا است. بر خلاف آنچه که بیشتر احتمال داده می‌شد، در نسل بعدی شاهد کارت‌های گرافیک GTX 2080 و GTX 2070 هستیم.

 

نامگذاری

  مدتی پیش یکی از کارمندان کمپانی لنوو در طی معرفی محصولات جدید این کمپانی به نامگذاری سری GT 11 اشاره داشت و اما آنچه که اخیرا خواندیم، متفاوت است.

منبع: VideoCardZ

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید