با قابلیت جدید هوش مصنوعی اکسل، دیگر نیازی به درج دستی اطلاعات نیست!

با قابلیت جدید هوش مصنوعی اکسل، دیگر نیازی به درج دستی اطلاعات نیست!


وارد نمودن دستی داده‌های مختلف و مقادیر برگه‌های حسابداری می‌تواند در قالب یکی از طاقت‌فرساترین اقدامات ممکن طبقه‌بندی شود. این مهم در صورت عدم دسترسی به اسناد دیجیتالی جهت کپی و پیست نمودن کامپیوتری اعداد و مقادیر سختی همچنان بیشتری را با خود به ارمغان می‌آورد، زیرا علاوه بر به طول انجامیدن فراتر آن، در صورت عدم دقت و بروز خطاهای انسانی ممکن است ضرر و زیان‌های جبران‌ناپذیری را نیز به بار آورد، اما کمپانی مایکروسافت در تلاش جهت رفع این موضوع با استفاده از افزودن قابلیت اسکن خودکار داده‌های موجود در یک تصویر توسط هوش مصنوعی است.

قابلیت هوش مصنوعی جدید نرم‌افزار اکسل به کاربران خود اجازه می‌دهد تا با اسکن اطلاعات موجود در یک برگه کاغذ و یا محتوای غیر دیجیتال، تمامی اعداد و مقادیر موجود در آن را تشخیص و به‌صورت کاملاً خودکار در برگه سند وارد نماید. ویژگی فوق که در قالب گزینه‌ای تحت برچسب Insert data from picture در سربرگ Insert قابل دسترس است به فرد اجازه می‌دهد تا با استفاده از دوربین دستگاه تلفن همراه و یا رایانه شخصی خود کادری قرمز رنگ را به دور مقادیری که قصد تشخیص و وارد نمودن خودکار آن‌ها در سند را در سر دارد ایجاد و سپس با تکیه بر هوش مصنوعی، از درج دستی مقادیر خودداری نماید.

هوش مصنوعی

موتور هوش مصنوعی نرم‌افزار اکسل پس از دریافت عکس به پردازش و تبدیل آن به جدولی از مقادیر دیجیتالی می‌پردازد. قابلیت خلاقانه اشاره شده علاوه بر فراهم آوردن بستری جهت وارد نمودن خودکار اطلاعات، به کاربر اجازه می‌دهد تا تمامی خطاها و اشتباهات پیش آمده در طی فرآیند تبدیل را نیز رفع کرده و سندی عاری از هرگونه مشکل را ایجاد نماید.

کمپانی مایکروسافت اظهار داشته است که نسخه آزمایشی (بتا) موتور هوش مصنوعی نرم‌افزار اکسل هم‌اکنون در اختیار افراد عضو حلقه اینسایدرز قرار گرفته است. در نهایت پس از بهینه‌سازی بیشتر و رفع مشکلات در طی ماه‌های آینده، عرضه رسمی آن برای تمامی نسخه‌های بسته نرم‌افزاری آفیس و آفیس 365 انجام می‌پذیرد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید