با مادربردهای EVGA پردازنده خود را در بایوس تحت استراس قرار دهید!

با مادربردهای EVGA پردازنده خود را در بایوس تحت استراس قرار دهید!


تحت استرس قرار دادن پردازنده بیشتر اوقات برای دریافتن از این است که پردازنده ما هنگام اورکلاکینگ پایدار است یا خیر. برای انجام این عمل لازم است تا برای برای تحت استرس قرار دادن به استفاده یک نرم‌‎افزار مناسب دست به کار شویم، اما کمپانی EVGA روشی هوشمندانه، تازه و راحتری برای اورکلاکرها آماده کرده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

EVGA

کمپانی EVGA یکی تولید کنندگان مادربرد و کارت‌های گرافیک است که لازم به معرفی آن نیست، این کمپانی نیز مانند رقبای خود محصولاتی را مخصوص برای اورکلاکینگ تولید می‌کند که همراه با امکاناتی ویژه جهت اورکلاک هستند. به تازگی نیز این کمپانی یک راهکار جدید را معرفی کرده برای اورکلاکرهای حرفه‌ای که از مادربردهای این کمپانی استفاده می‌کنند می‌تواند بسیار مفید باشد. این راهکار، امکان استرس دادن به پردازنده در محیط بایوس مادربردهای های تولید شده به دست این کمپانی است.

در حین اورکلاکینگ نیاز است تا پس از اعمال تنظیمات جدید از پایداری قطعه مورد استفاده اطمینان حاصل کنیم. با این حال پس از اعمال، تنظیمات را ذخیره کرده از محیط بایوس خارج شده و به سوی محیط ویندوز و در نهایت به سراغ یک نرم‌افزار برای تست پایداری قطعه اورکلاک شده خواهیم رفت، پس در طی این کارها مدتی زمان را لازم است تا صرف و صبر کنیم. در این حال، کمپانی EVGA قرار است تا بزودی قابلیتی برای بایوس مادربردهای خود افزوند که امکان تست و استرس دادن به پردازنده در محیط بایوس را فراهم کند. با این حال می‌توان تا بدون صرف زمان اضافی در بایوس به پردازنده استرس داد. طبق گفته برخی از منابع آگاه، این نوع تست استرس تقریبا هم رده نرم‌افزارهایی مانند Prime95 خواهد بود تا بتوان از پایداری پردازنده اطمینان داشت. افزون بر این، احتمالا کمپانی EVGA این قابلیت را تنها به بایوس مادربردهای بالا رده خود بیافزاید.

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید