با محصول جدید مایکروسافت تلفن همراه هوشمند، تبلت و لپ‌تاپ را یکجا در اختیار داشته باشید!

با محصول جدید مایکروسافت تلفن همراه هوشمند، تبلت و لپ‌تاپ را یکجا در اختیار داشته باشید!


اگر اخیراً به جستجوی اینترنت در زمینه آگاهی از آخرین اخبار روز دنیا پیرامون محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پرداخته باشید، ممکن است با دستگاه تاشوی جدید و منحصر به فرد کمپانی مایکروسافت تحت عنوان Andromeda یا Surface Phone (عنوانی که از جانب طرفداران تلفن‌های همراه لومیا به آن نسبت داده شده است) نیز تاحدودی آشنایی داشته باشید.

مایکروسافت

اخبار و شایعات تاکنون منتشر شده پیرامون محصول مذکور حکایت از آن دارند که Andromeda دستگاهی با قابلیت برخورداری از ارتباطات مخابراتی می‌باشد که سیستم‌عامل Windows Core به عنوان پلتفرم اصلی آن مورد استفاده قرار گرفته است. علاوه بر آن امکان عملکرد دستگاه به عنوان یک تلفن همراه هوشمند در حالت تا شده و تبلت در حالت معمولی نیز از جمله دیگر ویژگی‌های محصول جدید کمپانی مایکروسافت به شمار می‌رود.

بر طبق اطلاعات برگه ثبت اختراع مایکروسافت، Andromeda در حالت کلی دستگاهی تاشو (به کمک تعداد چندین لولا) به شمار می‌رود که در دو حالت مختلف می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. هنگامی‌که دستگاه در وضعیت معمولی و بدون تاشدگی خود قرار دارد، یکی از دو صفحه نمایشگر موجود به عنوان صفحه کلیدی لمسی به ایفایی نقش می‌پردازد (صفحه دیگر همچنان به عنوان نمایشگر اصلی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد). این تغییر وضعیت دستگاه Andromeda را به ‌صورت مؤثری به یک لپ‌تاپ کوچک تبدیل می‌کند، بنابراین هنگامی‌که محصول در وضعیت بدون تاشدگی خود قرار می‌گیرد، علاوه بر عمل به عنوان تبلت، می‌تواند همانند یک لپ‌تاپ نیز به کار گرفته شود.

اگر به خاطر داشته باشید پیشتر اشاره شد که دستگاه منحصر به فرد Andromeda از سیستم‌عامل ویندوز Core به عنوان پلتفرم اصلی خود استفاده می‌کند که علت آن نیز مستقیماً به ویژگی‌های اشاره شده باز می‌گردد. چهارچوب نرم‌افزاری WCOS (کوتاه شده عبارت Windows Core OS) به‌صورت مؤثری تنها برای استفاده در شرایط مشابه طراحی شده و ماژولار بودن آن انعطاف‌پذیری ویژه‌ای را برای مصرف‌کنندگان به ارمغان آورده است.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید