با هوش مصنوعی کمپانی Kia، شرایط داخلی اتومبیل را مطابق با احساسات خود تغییر دهید!

با هوش مصنوعی کمپانی Kia، شرایط داخلی اتومبیل را مطابق با احساسات خود تغییر دهید!


تأثیرگذار بودن شرایط محیطی نظیر نورپردازی و رنگ دیوارها یا نحوه طراحی اتاق و استفاده از المان‌های مورد علاقه در تغییر شرایط روحی و روانی و برانگیخته نمودن برخی از احساسات درونی موضوعی به اثبات رسیده و تائید شده می‌باشد. کمپانی Kia از این موضوع آگاهی کامل داشته و با علم به آن به دنبال تعبیه‌سازی سیستمی جهت تغییر شرایط درونی اتومبیل‌های خود می‌باشد، با این تفاوت که عملکرد سیستم با استفاده از هوش مصنوعی و طیف وسیعی از سنسورهای مختلف به‌صورت خودکار انجام پذیرفته و مطابق با حالت فعلی سرنشینان خود، ویژگی‌های اتاق را دگرگون می‌سازد.

Kia

سیستم منحصر به فرد فوق که تحت برچسب R.E.A.D نام‌گذاری شده است (کوتاه شده عبارت رانندگی تطبیقی احساسات بلادرنگ) طرحی می‌باشد که کمپانی Kia در رویای عملی شدن آن به سر برده و در آینده‌ای نزدیک و با فراگیر شدن اتومبیل‌های خودران، به دنبال استفاده از آن جهت بهسازی تجربه کلی رانندگی و سرنشینان محصولات خود می‌باشد.

فناوری فوق با نظارت پیوسته بر احساسات و حالت عاطفی فعلی سرنشینان خودرو با دریافت بازخوردهای مربوطه از حالات چهره، نرخ ضربان قلب و فعالیت‌های الکتریکی پوست با استفاده از سنسورها و حسگرهای متعدد، وضعیت محیط داخلی اتاق اتومبیل نظیر نورپردازی، سیستم تهویه و … را جهت هماهنگی بیشتر با احساسات پنج‌گانه افراد به‌صورت کاملاً بلادرنگ و زمان حقیقی تغییر داده و تجربه بسیار لذت بخشی را به ارمغان می‌آورد.

سیستم اشاره شده در حال حاضر فقط یک طرح بوده و شرایط استفاده از آن با فراگیر شدن هرچه بیشتر اتومبیل‌های خودران با تسهیل بیشتری همراه می‌شود، اما کمپانی Kia در نظر دارد تا نحوه عملکرد آن را در طی نمایشگاه CES 2019 در هفته آینده به نمایش بگذارد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید