با ویژگی ویندوز سندباکس (Sandbox)، اپلیکیشن‌های خود را در محیطی ایزوله به اجرا درآورید!

با ویژگی ویندوز سندباکس (Sandbox)، اپلیکیشن‌های خود را در محیطی ایزوله به اجرا درآورید!


مایکروسافت به دنبال تکمیل نمودن چهارچوب نرم‌افزاری ویندوز 10 در حال کار کردن بر روی ویژگی‌های جالب توجه دیگری تحت عنوان سندباکس (Sandbox) می‌باشد. قابلیت فوق قرار است در آوریل سال آینده و به همراه بسته به‌روزرسانی 19H1 ویندوز 10 عرضه شده و نسخه پیش نمایشی از آن هفته آینده برای کاربران عضو برنامه ویندوز اینسایدرز در دسترس قرار می‌گیرد (بیلد 18305).

سندباکس

ویژگی ویندوز سندباکس به‌صورت کلی کسب و کارهای مختلف و کاربران حرفه‌ای سیستم‌عامل ویندوز 10 را هدف قرار داده است. قابلیت جدید معرفی شده به مشترکان اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌های ناشناخته و یا مشکوک را در محیطی کاملاً ایمن و ایزوله و بدون ترس از ایجاد تغییرات در رایانه شخصی خود به اجرا درآورند. ویژگی فوق در هنگام دانلود محصولات نرم‌افزاری از شبکه گسترده وب و عدم آگاهی از جاسوسی یا مخرب بودن آن‌ها می‌تواند بسیار مفید واقع شود. ویندوز سندباکس در حالت کلی با ایجاد یک محیط دسکتاپ ثانویه زیرساختی جهت نصب و اجرای اپلیکیشن‌های رایانه‌ای، بدون نگرانی از بابت ایجاد تغییرات در محیط دسکتاپ اصلی را فراهم می‌آورد.

کمپانی مایکروسافت در این باره اظهار داشته است که ویژگی ویندوز سندباکس به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون نگرانی از بابت تأثیرات دائمی به اجرای نرم‌افزارهای غیرقابل اعتماد بپردازند. هر بار که فرد مصرف‌کننده به اجرای ویژگی فوق می‌پردازد، نسخه نصبی کاملاً جدیدی از سیستم‌عامل ویندوز 10 در درون محیط دسکتاپ ایجاد شده و پس از بستن آن مجدداً به‌صورت خودکار پاک‌سازی می‌گردد.

ویندوز سندباکس همانند یک ماشین مجازی عمل می‌کند، با این تفاوت که هدف اصلی ایفای نقش آن متفاوت بوده و محیط آن به‌راحتی می‌تواند ساخته شود. ویژگی مذکور در نگاه کلی ماشین مجازی سبک وزنی محسوب می‌شود که با تار و پول ویندوز 10 گره خورده و به‌صورت کاملاً داخلی برای کاربران به ارمغان آورده شده است. راه‌اندازی ویژگی فوق نیازمند فعال‌سازی قابلت مجازی‌سازی (Virtualization) و AMD64 از طریق محیط بایوس مادربرد می‌باشد.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید