با پردازنده‌های جدید دیگر خانواده +Zen آشنا شوید

با پردازنده‌های جدید دیگر خانواده +Zen آشنا شوید


عصر روز گذشته، در مستندات آنلاین کمپانی AMD که برای مشاهده در دسترس هستند، کد پردازنده‌های جدید و معرفی نشده‌ای از سوی این کمپانی مشاهده شده است. این مستندات از را می‌توان از طریق این لینک مشاهده کرد. طبق این این داده‌ها، کمپانی AMD چند پردازنده جدید 12 نانومتری با معماری +Zen را در لیست محصولات خود دارد. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

+Zen

پردازنده‌های جدید رویت شده در این مستندات، به سه دسته پردازنده‌های دسکتاپ، پردازنده‌های سری موبایل (برای لپ‌تاپ و دستگاه‌های قابل حمل) و سری رفرش از پردازنده‌های Threadripper است. طبق منبع خبر، این پردازنده‌ها همواره از معماری +Zen بهره خواهند برد.

در سری دسکتاپ سه مدل، 2100 و 2300 از سری RYZEN 3 و 2500X از سری RYZEN 5 دیده می‌شود که این سه پردازنده در دسته محصولات ارزان قیمت قرار می‌گیرند. پردازنده RYZEN 5 2500X با چهار هسته پردازشی می‌تواند یکی از انتخاب‌های مقرون به صرفه برای گیمرها باشد. در سری پردازنده‌های مخصوص لپ‌تاپ‌، سه پردازنده با پسوند U در مدل‌های RYZEN 3 2000U ، RYZEN 5 2600U و RYZEN 7 2700U به چشم می‌خورند. از سوی دیگر، پردازنده‌های HEDT قدرتمند Threaripper نیز مشاهده می‌شود. 2900، 2920X و 2950X پردازنده‌های سری جدید Threaripper خواهند بود. طبق اطلاعات در دسترس قرار گرفته، این پردازنده‌ها در نوع رفرش هستند، تاخیر حافظه اصلی کمتری داشته و دارای فرکانس پردازشی بیشتری به نسبت سری اول خود هستند.

منبع: VideoCardz

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید