با ژنراتور جوی Genny، آب آشامیدنی را از رطوبت منزل خود تهیه کنید!

با ژنراتور جوی Genny، آب آشامیدنی را از رطوبت منزل خود تهیه کنید!


آب آشامیدنی تمیز، موهبتی الهی که در اختیار برخی از مردم کشورهای دنیا، از جمله ایران قرار گرفته به‌آسانی هرچه تمام‌تر در دسترس بوده و کافی است تا باز نمودن شیر، آبی خنک و گوارا را بدون نگرانی از بابت بیماری‌های مختلف نوش جان کنید، اما این مهم متأسفانه در بسیاری از کشورهای متفرقه کره زمین با چنین سهولتی قابل استفاده نبوده و انجام اقدامات فراوانی را نیازمند است، اما کمپانی اسرائیلی Watergen با جدیدترین ابداع خود تا حدودی به دنبال رفع آن می‌باشد.

Genny

با Genny آشنا شوید؛ جدیدترین ساخته دست کمپانی نامبرده که به‌عنوان دستگاهی جهت استفاده در منازل طراحی شده و با دریافت رطوبت هوا از اطراف خود، آبی تمیز، گوارا و آشامیدنی را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد. نحوه عملکرد دستگاه فوق بر پایه مکش هوا به درون سیستم درونی تعبیه شده و سپس عبور آن از مسیر پالایه‌های مختلفی جهت حذف گرد و غبار، تبدیل، افزودن مواد معدنی و سرانجام تولید خروجی انجام می‌پذیرد.

رطوبت کشیده شده به فضای درونی سیستم پس از حذف گرد و غبار موجود در آن آبی کاملاً خالص را باقی می‌گذارد. هنگامی‌که فرآیند تبادل حرارت انجام پذیرفته و مواد حاصل از درون فرآیند خنک‌سازی ویژه‌ای عبور داده شوند، آب از طریق عملیات تغلیظ تولید شده و پس از حذف فراتر ناخالصی‌های گوناگون و افزودن مواد معدنی به آن، مایع حیات قابل آشامیدن باقی می‌ماند. بر طبق گفته دکتر Micheal Mirilashvili، مدیرعامل کمپانی واترجن:

“در گذشته‌ای نه چندان دور، آلارم‌های دود و تلویزیون‌های رنگی به‌عنوان آیتم‌های اضافی و غیرضروری در درون منازل تلقی می‌شدند، اما امروزه خیر. ما چشم‌انداز پیشروی ژنراتور آب جوی خود و قابلیت استفاده از آن در منازل را این‌گونه مشاهده کرده‌ایم. ما موفق به حل یک مشکل اکولوژیکی، اقتصادی و عملی واقعی و حقیقی از طریق ترکیب مبانی علم و مهندسی شده‌ایم”.

واترجن به‌عنوان اولین کمپانی موجود جهت رفع بحران آب در جهان به شمار نمی‌رود، بلکه آقای بین گیتس، مدیرعامل کنونی کمپانی مایکروسافت نیز پیشتر به عرضه دستگاهی با قابلیت تولید آب تمیز از زباله‌های انسانی پرداخته است.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید