با Luna Display آیپدتان را به یک صفحه نمایش خارجی برای مک تبدیل کنید

با Luna Display آیپدتان را به یک صفحه نمایش خارجی برای مک تبدیل کنید


باتوجه به ابعاد صفحه نمایش آیپد پرو، خصوصا نسخه بزرگتر آن بسیاری از کاربران به این فکر افتاده‌اند که از آن به عنوان جایگزینی برای لپ‌تاپ استفاده نمایند. اما چه می‌شد اگر می‌توانستیم از این صفحه نمایش‌های بزرگ به عنوان یک نمایشگر خارجی برای لپ‌تاپ‌های مک خود استفاده کنیم؟

خبر خوب اینکه این رویا چندان دور نیست، چرا که یک استارت‌آپ جدید تحت عنوانLuna Display  یک دستگاه کوچک به همراه اپلیکیشن مخصوص را توسعه داده که می‌تواند آیپد شما را به یک صفحه نمایش خارجی برای مک تبدیل کند.

این پروژه ابتدا برای تامین بودجه مورد نیازش در وب‌سایت کیک‌استارتر کمپینی را راه‌اندازی کرد و توانست با موفقیت بودجه مورد نظر خود را جمع‌آوری نماید. Luna Display اساسا از یک دانگل کوچک تشکیل شده که به لپ‌‌تاپ مک کاربر متصل شده و با استفاده از اپلیکیشن مخصوصی که در تبلت نصب می‌شود می‌توان آیپد را به یک نمایشگر خارجی برای مک تبدیل کرد.

Luna Display

به گفته Astro HQ، طراح و توسعه دهنده لونا دیسپلی، اپلیکیشن‌های مشابه‌ای که تاکنون ارائه شده‌اند در واقع با فریب دادن کارت گرافیک لپ‌تاپ کاری می‌کنند تا مک به اشتباه گمان کند یک صفحه نمایش خارجی به آن متصل شده است. تصاویر نمایش داده شده معمولا به علت اینکه از قدرت شتاب‌دهندگی کارت گرافیک بهره نمی‌برند دارای باگ‌های مختلف بوده و پایداری خوبی ندارند. اما Luna Display با بهره‌گیری از تمام قدرت کارت گرافیک مک تصاویر با کیفیت و واقعی را به شما نمایش می‌دهد.

روش‌های مختلفی وجود دارد که بتوان از آیپد به عنوان یک صفحه نمایش خارجی استفاده نمود. همچنین اپلیکیشن‌های متنوعی نیز بدین منظور در اپ استور اپل منتشر شده‌اند، این یعنی قیمت 80 دلاری لونا دیسپلی بسیار گران به نظر می‌رسد. اما باید دید آیا این دانگل و نرم‌افزار مخصوصش در واقعیت نیز عملکرد بهتری را نسبت به انبوه نرم‌افزارها و روش‌های رایگانی که برای iOS وجود دارد ارائه خواهند داد یا خیر.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید