با Santorini، سیستم‌عامل جدید و سبک‌وزن کمپانی مایکروسافت آشنا شوید!

با Santorini، سیستم‌عامل جدید و سبک‌وزن کمپانی مایکروسافت آشنا شوید!


بر طبق گزارش‌های به دست آمده، کمپانی مایکروسافت در حال کار بر روی نسخه سبکی از سیستم‌عامل ویندوز خود تحت اسم رمز Lite می‌باشد. هنوز مشخص نیست که آیا پلتفرم جدید مایکروسافت به‌عنوان محصولی در زیرشاخه برند ویندوز به بازار عرضه می‌شود یا خیر، اما طراحی به‌خصوص آن جهت فراهم آوردن حداکثر سازگاری با اپلیکیشن‌های فروشگاه نرم‌افزاری ویندوز و برنامه‌های تحت وب (PWA) تائید شده است.

Santorini

ویندوز Lite پاسخ مایکروسافت به دستگاه‌های کروم‌بوک می‌باشد که در حال کسب محبوبیت روز افزون در حوزه‌های آموزشی می‌باشند. به‌منظور جلوگیری از افزایش قدرت کمپانی گوگل و مقابله با آن، کمپانی مایکروسافت در حال طراحی سیستم‌عامل ویژه‌ای است که جهت اجرا در قالب طیف وسیعی از دستگاه‌های جدید، از جمله محصولات Centaurus (لپ‌تاپ‌های دو در یک با برخورداری از صفحه‌نمایش دوگانه) بهینه شده‌اند.

جدیدترین گزارش‌های منتشر شده در این خصوص حکایت از آن دارند که کمپانی مایکروسافت سرانجام اسم رمز ویژه‌ای را برای سیستم‌عامل جدید خود در نظر گرفته و قصد انتشار آن در قالب عنوان Santorini را در سر دارد. Santorini نام جزیره کوچکی در دریای اژه می‌باشد که قرار است جایگزین عنوان Lite در نسخه نهایی پلتفرم گردد. سیستم‌عامل جدید و سبک‌وزن کمپانی مایکروسافت تجربه کاملاً جدیدی را در اختیار کاربران خود قرار داده و تا حدود فراوانی از مشخصه‌های ویندوز بهره نمی‌برد. طراحی و توسعه پلتفرم مذکور به‌صورت اختصاصی جهت سازگاری با نیازمندی‌های دانش‌آموزان و دانشجویان بهینه‌سازی شده است.

نظر شما چیست؟ آیا سیستم‌عامل جدید و سبک‌وزن کمپانی مایکروسافت می‌تواند در میان کاربران از محبوبیت برخوردار شده و به رقابت با دستگاه‌های کروم‌بوک بپردازد؟

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید