برای استعلام یارانه کالایی چه کدی را بزنیم؟

برای استعلام یارانه کالایی چه کدی را بزنیم؟


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: کارت سوخت و استعلام یارانه کالایی دو خدمت اصلی دولت را می‌توان از طریق تلفن همراه با کد دستوری #۴* پیگیری کرد.

کارت سوخت

گسترش‌نیوز: امیرناظمی روز چهارشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: کد دستوری #۴* به طور انحصاری برای دولت الکترونیک تعریف شده است و از این پس همه خدمات دولتی با همین کد خواهد بود. شیوه سنتی دریافت کارت سوخت حضور در مراکز پلیس+۱۰ و ارائه اصل سند وکپی، اصل کارت خودرو وکپی، اصل کارت ملی و کپی و پرداخت وجه و انتظار دریافت پستی است.

مالکان خودروهای فاقد کارت سوخت طبق جدول زمانبندی تا ۲۴ آذر مهلت دارند از طریق دفترهای پلیس+۱۰ و سامانه‌های اینترنتی به صورت رایگان نسبت به ثبت نام اقدام کنند. به گفته ناظمی، این روزها کارت سوخت و استعلام یارانه کالایی دو خدمت اصلی دولت است که در صفحه اصلی مشاهده می‌شود. برنامه سازمان فناوری اطلاعات ایران ارائه خدمات دولت از یک پلتفرم واحد است.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این اعلام کرده بود که سبد حمایتی کالا نیمی از جمعیت کشور را در برخواهد گرفت.

براین اساس گزارش وزارت کار، کارگران فقط بسته حمایتی دریافت کرده‌اند که میزان ارزش این بسته حمایتی با توجه به بعد خانوار بوده و به همین دلیل رقم آن از ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است. کارکنان دولت نیز بدون در نظر گرفتن بعد خانوار آنها رقم ۲۰۰ هزار تومان برای افزایش قدرت خرید دریافت خواهند کرد.

منبع: ایرنا

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید