بررسی روتر TOTOLINK A2004NS Wireless Dual Band

بررسی روتر TOTOLINK A2004NS Wireless Dual Band


منوی تنظیمات پیشرفته (Advanced Setup):

با استفاده از زیر برگه‌های این منو می‌توانید تنظیمات گسترده‌تری نسبت به منوی تنظیمات اولیه انجام دهید و دستگاه را برای نیازهای خاص خود آماده‌ کنید.

 

 

Network: این برگه شامل تمام تنظیمات مرتبط با شبکه کابلی متصل به روتر اعم از LAN و WAN می‌باشد. از طریق آن می‌توانید تنظیمات اینترنت و یا وضعیت آن را مورد بررسی قرار دهید و یا وضعیت تخصیص IPها توسط روتر و تنظیمات مربوطه را در قسمت DHCP بررسی یا اعمال نمایید. همچنین در بخش DHCP می‌توانید قوانینی جهت دسترسی یا عدم دسترسی IPها و مک‌آدرس‌های مختلف به شبکه اعمال نمود.

 

 

Wireless (2.4GHz) : علاوه بر گزینه‌هایی که در بخش تنظیمات اولیه در فرکانس 2.4 گیگاهرتز قابل انجام بود، در این برگه امکان بررسی وضعیت شبکه بی‌سیم این فرکانس، تعریف نام‌های جدید برای شبکه‌های بی‌سیم، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی انتشار امواج بی‌سیم، پیکربندی روتر بصورت ریپیتر یا وایرلس بریج، پیکربندی احراز هویت با استفاده از مک‌آدرس کاربران، پیکربندی WDS و WPS قابل انجام است.

 

 

 Wireless (5GHz): تنظیماتی که دراین قسمت با آن روبرو هستیم همانند تنظیماتی است که در باند 2.4 گیگاهرتز توضیح داده شد، با این تفاوت که در محدوده باند 5 گیگاهرتز این تنظیمات اعمال می‌گردد.

 

 

NAT/Routing: این برگه از فرم A2004NS به انجام تنظیمات NAT و Routing منجمله تعریف رول (Rule) برای تخصیص پورت‌ها برای مصارف گوناگون ( همانند دسترسی به  DVR از طریق اینترنت)، تعریف پورت های باز ورودی و خروجی، تعریف منطقه غیر نظامی در شبکه ((DMZ، تعریف جدول مسیریابی (روتینگ) و مدیریت پورت‌ها اختصاص دارد.

 

 

Firewall: این برگه مختص به صدور مجوز دسترسی یا جلوگیری از دسترسی‌های غیر مجاز به اینترنت یا شبکه داخلی است. می‌توانید لیستی از کاربران داخلی یا اینترنتی که مجاز به انجام عملیات مدیریتی در روتر هستند را براساس IP تعریف نمایید. حفاظت در مقابل حملات اینترنتی مانند Syn flood، Smurf، IP Source Routing، IP spoofing و مقابله با پورت‌های مورد استفاده توسط ویروس و کرم‌های معروف اینترنتی از دیگر مواردی است که از طریق این برگه قابل انجام هستند.

 

 

Utility: راه اندازی شبکه خصوصی مجازی (VPN) براساس پروتکل PPTP و ایجاد 5 تونل امن برای دسترسی از راه دور به شبکه داخلی، DDNS، امکان روشن کردن سیستم از طریق شبکه یا اینترنت، اجرای تلویزیون اینترنتی و…از جمله ابزارهای کمکی در این روتر می باشد.

استفاده از VPN Server در روتر A2004NS نه تنها باعث افزایش حریم خصوصی شما می شود؛ بلکه در مدیریت شبکه خود می توان عملکرد بهتری داشته باشید. با اجرای این سرویس نقل و انتقال داده از را دور در محیطی امن صورت می‌گیرد.

 

 

Traffic: در این بخش می توان بر روی مصرف دیتا هر سیستم متصل به روتر نظارت داشته باشید،اگر چه کنترل تعداد کاربران بیشتر دشوار می باشد. سیستمQoS  هوشمند در روتر امکان محدودیت برای همه کاربران متصل به روتر فراهم کرده تا کنترل بهتری روی پهنای باند مورد استفاده توسط هر سیستم داشته باشیم. در این برگه گزارش‌های مطلوبی نیز جهت کنترل پهنای باند وجود دارد که براساس آن می‌توان آماری از میزان استفاده از شبکه را براساس پروتکل های TCP، UDP، ICMP و سایر بدست آورد.

 

 

System: با استفاده از این برگه، انجام تنظیمات مرتبط با لاگین روتر (نام کاربری و کلمه عبور)، پیکربندی SNMP، بروزرسانی فریم‌ور، تنظیمات ساعت روتر، بکاپ گیری از تنظیمات انجام شده و بازنشانی تنظیماتی که قبلاً بکاپ گرفته شده قابل اجرا است.

 

 

USB Storage و Basic APP: از آنجا که A2004NS برای اشتراک گذاری فایل در ویندوز و لینوکس به درگاه USB2.0 مجهز است، این برگه به تنظیمات این درگاه اختصاص دارد. با استفاده از این برگه می‌توان نسبت به راه‌‌اندازی سرویس FTP اقدام نمود و برای دسترسی به فایل‌های اشتراک‌گذاری شده تا 5 کاربر را تعریف کد. همچنین گزارش‌هایی جهت بررسی عملکرد کاربران در این برگه وجود دارد.

 

 

 

 

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید