بررسی صفحه کلید کولرمستر MasterSet MS120

بررسی صفحه کلید کولرمستر MasterSet MS120


کولرمستر طراحی MasterSet MS120 را بسیار کلاسیک و ساده انجام داده است. شاید در نگاه اول علاقه‌مندان به محصولات گیمینگ متوجه این امر نشوند که لزومی ندارد تجهیزات مخصوص بازی‌های ویدیوی از ظاهری عجیب و غریب برخوردار باشند. چرا که تنها کافیست برای لحظه‌‌ایی، فعالیت روزانه را با این صفحه کلید شروع کنید.

صفحه کلید مستر‌ست MS120، توسط متریال پلاسیک مقاوم پرداخت شده است. ابعاد فیزیکی این محصول در طول 441 میلی‌متر، عرض 132 و ارتفاع 38 میلی‌متر می‌باشد، ارتفاع سوئیچ‌ها از بدنه زیرین زیاد نبوده و همین امر باعث خوش دست شدن آن می‌شود. کیبورد مسترست MS120 تنها در رنگ مشکی توسعه یافته و انتظار رنگ‎های فانتری از محصولات کولرمستر نداشته باشید.

این محصول دارای 104 عدد کلید مجهز به سوئیچ‌های mem-chanical است. تمامی کلید‌های مسترست MS120 به صورت استاندارد طراحی شده‌اند و همچنین به جای نماد پنجره ویندوز بر روی کلید‌های مرتبط، لوگوی CoolerMaster لیز شده است. کیفیت حروف بر روی تک تک کلید‌ها عالی است و خبری از بی‌دقتی در تولید مشاهده نمی‌شود.

هر کلید در این محصول از چهار قسمت تشکیل شده است. سطح سوئیچ که ارتباط مستقیم با انگشتان دارند توسط فناوری UV COATED لیز شده و از کیفیت خوبی برخوردار است. مرحله بعدی ارتباط مستقیمی با عملکرد کیبورد‌های مکانیکی دارد و به آن “Tactile Plunger” یا پانچر لمسی گفته می‌شود. مرحله سوم فنر با کیفیت پاسخ‌گویی عالی تعبیه شده و در نهایت، میزبان ضربه شما بر روی هر سوئیچ قرار دارد که عملیات ثبت هر کلید را انجام می‌دهد.

در سمت راست و ابتدای صفحه کلید MasterSet MS120، چراغ‌های نمایش “CapsLK”  “NumLock” “SCRLock” و حرف G دیده می‌شود. به جز سه چراغ وضعیت، حرف G با رنگ قرمز مشخص کننده قفل شدن تمامی سوئیچ‌ها می‌باشد که به کمک کلید ترکیبی FN و F11 تحقق می‌پذیرد و زمانی که حرف G به رنگ آبی و توسط کلید ترکیبی FN و F12 فعال می‌شود، کلید Windows بر روی MasterSet MS120 غیرفعال می‌شود.

صفحه کلید MasterSet MS120 در کنار ویژگی‌هایی که در این بخش به آن اشاره کردیم، سهولت بسیار بالای در تعویض سوئچ‌ها دارد. درواقع، هر کاربری یا هر سطح اطلاعاتی در زمینه کامپیوتر به راحتی می‌تواند کلید‌ها را از جای خود خارج کرده و آنها را تمیز کند و یا در زمان صدمه به کلید، آن را به راحتی تعویض نماید، هر چند در جعبه محصول کلید جایگزینی یافت نشد. در پشت صفحه کلید تنها پایه‌های ارتفاع دهنده وجود دارند که از کیفیت ساخت بسیار خوبی برخودار بوده و نسبت به وزن 1 کیلو 41 گرمی بسیار مستحکم است.

همانطور که به آن اشاره شد، محصول ترکیبی MasterSet MS120 به همراه یک ماوس گیمینگ RGB عرضه شده است. در جعبه محصول این این ماوس به خوبی توسط فوم‌های ضربه گیر حفاظت شده است. نوع اتصال این ماوس USB 2.0 می‌باشد و مجهز به سیستم نورپردازی RGB است، اما نه به خوبی آنچه بر روی صفحه کلید مشاهده می‌شود.

این ماوس دارای چهار درجه تنظیم 500، 700، 1500 و 3500  دقت DPI است که توسط سوئیچ تعبیه شده بر روی بدنه و بالای کلید اسکرول می‌توان مقدار مورد نیاز را انتخاب کرد. لازم به ذکر است این کلید باعث تغییر رنگ  نورپردازی LED در بخشی از این محصول می‌شود. یک نوار رنگی RGB در پایین‌ترین سطح ماوس دیده می‌شود که به صورت خودکار تغییر رنگ می‌دهد و کاربر کنترلی در این قسمت نخواهد داشت.

کمپانی کولرمستر تمامی توان خود را برای ارائه یک صفحه کلید گیمینگ با قیمت تمام شده مناسب و امکانات راضی کننده گذاشته است. اما، در مورد کیفیت ساخت ماوس MasterSet MS120 نمی‌توان با اطمینان صحبت کرد. دو کلید کمکی جای گرفت در سمت چپ بدنه ماوس مانند دیگر محصولات معمولی در بازار صفحه وب یا عقب و جلو در درایور‌های ویندوز را هدایت می‌کند. این کلیدها نیز از کیفیت ساخت معمولی برخوردار هستند.

ماوس MasterSet MS120 از آرگونومی خوبی برخودار است و نمی‌توان انتظار داشت برای افراد چپ دست نیز مورد استفاده قرار بگیرد. هر چند در هنگام تجربه شخصی با این محصول اختلال و دقت پایین مشاهده نشد. اما، اگر از آن دسته از گیمر‌های هستید که وسواس خاصی به محصولات حرفه‌ایی دارید، این ماوس نمی‌تواند شما را راضی کند.

برخلاف انتظار ما، کیبورد مسترست MS120 از کلید‌های مالتی‌مدیا به صورت بسیار محدود پشتیبانی می‌کند و در نهایت توسط کلید ترکیبی FN می‌توان حجم صدای پخش شده در سیستم‌عامل را کاهش یا افزایش داد؛ خبری از قطع صدا نیست و این برای یک محصول گیمینگ یک ضعف محسوب می‌شود. از دیگر کلید‌های مالتی‌مدیا می‌توان به کنترل موسیقی پخش شده اشاره کرد. بنابراین، با کلید‌های تعبیه شده می‌توان موسیقی را نگه داشت، دستور اجرای مجدد داد و یا آن را به فایل بعدی و قبلی هدایت کرد.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید