بررسی نرم‌افزار مبدل ویدئویی Wonderfox HD Video Converter Factory Pro

بررسی نرم‌افزار مبدل ویدئویی Wonderfox HD Video Converter Factory Pro


سناریویی را تصور کنید که قصد انتقال تعدادی فایل ویدئویی یا صوتی به دستگاهی دیگر را در سر دارید، اما سخت‌افزار پایانه مقصد به دلیل عدم پشتیبانی از قالب‌های فرمتی محتویات از پخش صحیح آن‌ها عاجز می‌باشد، حال چه چاره‌ای باید اندیشید؟ مطمئناً استفاده از نرم‌افزارهای تبدیل فرمت‌های صوتی و تصویری یا به عبارتی دیگر ویدئو کانورترها (Video Converter) در این‌گونه موارد به امری کاملاً ضروری تبدیل می‌شود.

استفاده از نرم‌افزارهای تبدیل فرمت‌های صوتی و تصویری به یکدیگر امری کاملاً اجتناب‌ناپذیر به شمار رفته و بدون شک هر فردی در طول دوره زمانی استفاده خود از رایانه شخصی تاکنون چندین بار وادار به به‌کارگیری آن‌ها شده است، اما کدام یک از انبوه برنامه‌های حال حاضر از پتانسیل مطلوبی برخوردار بوده و تعادل مناسبی را در بین فاکتورهایی نظیر کیفیت خروجی، اندازه نهایی و سرعت عملیات به ارمغان می‌آورند؟ ما به شمار نرم‌افزار قدرتمند Wonderfox HD Video Converter Factory Pro را پیشنهاد می‌کنیم که با قابلیت‌های بسیار گسترده و منحصر به فرد خود حقیقتاً لایق دریافت توجهی ویژه از سمت کاربران می‌باشد.

HD Video Converter Factory Pro

معرفی نرم‌افزار HD Video Converter Factory Pro

کمپانی Wonderfox برای اولین بار در سال 2009 تأسیس و درزمینهٔ طراحی و تولید محصولات نرم‌افزاری چند رسانه‌ای تخصصی از جمله برنامه‌های تبدیل فرمت‌های ویدئویی/صوتی و همچنین اپلیکیشن‌های ویرایش محتویات به فعالیت می‌پردازد. کمپانی نامبرده با هدف کسب عنوان بهترین و برترین در حوزه نرم‌افزارهای چند رسانه‌ای دیجیتال پای به عرصه وجود گذاشته و با فراهم آوردن کیفیت و خدمات برتر نسبت به رقیبان خود موفق به جلب نظر بیش از سه میلیون مشتری در سرتاسر جهان گشته است که خود نقطه عطفی در کارنامه فعالیتی به شمار می‌رود. محصولات کمپانی مذکور تلاش، هزینه و از همه مهتر زمان کاربران خود را با صرفه‌جویی بسیار هنگفتی همراه ساخته و با ایجاد زیرساخت‌های مناسب به‌منظور استفاده آسان و حرفه‌ای، به یاری مصرف‌کنندگان خود می‌شتابند.

نرم‌افزاری که در این نوشته قصد نقد و بررسی کامل آن را در سر داریم همان‌طور که از عنوان آن قابل استنباط است در قالب محصولات تبدیل فرمت‌های صوتی و تصویری کمپانی Wonderfox طبقه‌بندی می‌شود، اما چرا پیشتر گفته شد که این مهم از پتانسیل فراوانی برخوردار بوده و لایق دریافت توجهی ویژه از سمت مصرف‌کنندگان می‌باشد؟

HD Video Converter Factory Pro

ویژگی‌های قابل پشتیبانی (85/100)

اگر تاکنون به استفاده از نرم‌افزارهای کانورتر مبادرت ورزیده باشید، حتماً به این نکته نیز پی برده‌اید که هزار و یک فاکتور مختلف در تمایز محصولات و قدرت نمایی در مقابل یکدیگر دخیل می‌باشند. یک برنامه ممکن است از سرعت مناسب و معقولی در عملیات تبدیل برخوردار باشد، اما حجم فایل خروجی آن به هیچ عنوان با عقل و منطق همخوانی نداشته باشد؛ برنامه‌ای دیگر ممکن است این مهم را با درجه بهبود بیشتری به انجام رسانده، اما گستره فرمت‌های قابل پشتیبانی توسط آن از محدودیت‌های عدیده و عمده‌ای رنج ببرد، حال وجود نرم‌افزاری که علاوه بر فراهم آوردن بسته‌بندی کاملی از ویژگی‌ها و امکانات اشاره شده، از سادگی استفاده و ظاهری چشم‌نواز نیز برخوردار باشد چه مقدار می‌تواند در صرفه‌جویی در وقت، هزینه و منابع تأثیرگذار باشد؟

نرم‌افزار HD Video Converter Factory Pro با هدف فراهم آوردن بسته‌بندی کاملی از انواع و اقسام امکانات مختلف به‌صورت یکجا مورد طراحی و توسعه قرار گرفته و حقیقتاً در این زمینه نیز بسیار موفق شده است، لذا ادامه نوشته به آشنایی با قابلیت‌ها و ویژگی‌های محصول مذکور اختصاص یافته است.

پشتیبانی از ویدئوهای HD و تبدیل خروجی به ساختار آن‌ها

دنیای چند رسانه‌ای نوین و امروزی به لطف پیشرفت چشمگیر فناوری با سرعت شگرفی در حال حرکت به‌سوی افزایش اندازه صفحات نمایشگر، وضوح تصویر و کیفیت خروجی اطلاعات بوده و تمامی رایانه‌های شخصی، تلفن‌های همراه هوشمند، تبلت‌ها و یا حتی ارزان قیمت‌ترین تلویزیون‌های موجود نیز فرمت‌های HD را به‌صورت کامل تحت پشتیبانی خود قرار داده‌اند، بنابراین وجود بستری جهت تولید محتویات کاملاً لازم و ضروری به شمار می‌رود.

نرم‌افزارهای کانورتر HD در مقایسه با نمونه‌های معمولی و مبتنی بر قالب‌های فرمتی استاندارد (SD) از توان بیشتری در فراهم آوردن کیفیت محتویات خروجی برخوردار بوده و برنامه مورد بررسی در این نوشته نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. نرم‌افزار قدرتمند HD Video Converter Factory Pro در حالت کلی تعداد بیش از 300 فرمت صوتی و تصویری مختلف را تحت پشتیبانی خود درآورده و امکان تبدیل آن‌ها به یکدیگر در کمترین زمان ممکن و تنها با چند کلیک ساده را فراهم ساخته است. طیف وسیع قالب‌های فرمتی HD قابل پشتیبانی توسط برنامه مذکور آن را به گزینه‌ای ایده آل برای بسیاری از موقعیت‌های مختلف مبدل کرده و ترکیب آرایش‌های HD و SD و امکان تبدیل آن‌ها به یکدیگر در افزایش انعطاف‌پذیری تأثیرات بسیاری را به خود اختصاص داده است.

HD Video Converter Factory Pro

تبدیل ویدئوهای HD به عمومی و بالعکس

نرم‌افزار HD Video Converter Factory Pro از جدیدترین الگوریتم‌های رمزگذاری (انکدر) روز دنیا نظیر H265(HEVC) ،VP9 و دیگر قالب‌های فرمتی نوع h-video پشتیبانی کرده و امکان تبدیل ویدئوهای M2TS ،MKV ،AVCHD ،HDTV BDAV ،MPEG-TS و HD-camcorder به بیش از 300 کدک صوتی و تصویری گوناگون را به‌راحتی فراهم آورده است.

تبدیل ویدئوهای استاندارد (SD) به HD و بالعکس

برخورداری از فناوری تبدیل محتویات ویدئویی با کیفیت بالا و پیاده‌سازی آن به‌صورت عمیق و ریشه‌ای در بطن نرم‌افزار در فراهم آوردن زیرساخت مناسب در کانورت فایل‌های تصویری از قالب‌های فرمتی استاندارد به اچ‌دی و بالعکس نظیر HD MP4 ،HD MKV ،HD AVI ،HD MTS ،HD TRP و حتی 4K نیز بسیار مفید واقع شده است. علاوه بر آن پشتیبانی کامل از وضوح‌های تصویر اولترا اچ‌دی (4K)، فول اچ‌دی (1080P)، اچ‌دی (720P)، اس‌دی یا همان استاندارد (480P) و امکان کنترل کامل بر روی آن‌ها هنگام تبدیل به یکدیگر نیز در افزایش انعطاف‌پذیری نرم‌افزار تأثیرات بسیاری را به خود اختصاص داده است.

HD Video Converter Factory Pro

پنج برابر نرخ فشرده‌سازی بیشتر

یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌هایی که متأسفانه بسیاری از نرم‌افزارهای کانورتر حال حاضر از آن رنج می‌برند افزایش بسیار چشمگیر اندازه فایل خروجی در عین افت کیفیت محتویات تبدیل شده می‌باشد که متأسفانه از درجه کاربردی بودن آن‌ها کاسته و امکان استفاده را عملاً غیرممکن می‌سازد (حتی برنامه‌هایی که حجم فایل‌های خروجی را با افزایش چشمگیری همراه نمی‌سازند نیز متأسفانه افت کیفیت در آن‌ها کاملاً مشهود می‌باشد)؛ این در حالی است که نرم‌افزار HD Video Converter Factory Pro با پشتیبانی از فناوری کدگذاری ویدئویی پیشرفته، نه تنها به‌عنوان یک مبدل، بلکه یک ابزار فشرده‌ساز نیز عمل کرده و اندازه نهایی فایل‌های مختلف را (در هنگام تبدیل از قالب‌های فرمتی اچ‌دی به اس‌دی) با حفظ کیفیت اولیه (تا حدود فراوان) با کاهش مواجه می‌گرداند. این مهم درزمینهٔ صرفه‌جویی در دیسک و جلوگیری از هدر رفت بی‌رویه فضای ذخیره‌سازی ارزشمند (به‌خصوص در دستگاه‌های دارای کمبود شدید حافظه نظیر تلفن‌های همراه هوشمند، فلش مموری و …) بسیار تأثیرگذار می‌باشد. علاوه بر آن ارائه پارامترهای مطلوب برای گستره انتخابی وسیعی از انواع و اقسام گجت‌های هوشمند و تلویزیون‌های اچ‌دی نیز از جمله دیگر ویژگی‌های نرم‌افزار فوق به شمار می‌رود.

HD Video Converter Factory Pro

پشتیبانی از بیش از 300 دستگاه پراستفاده

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های کاربران در هنگام تبدیل فایل‌های مختلف به قالب فرمتی مورد نظر خود، پشتیبانی دستگاه مقصد و همخوانی مؤلفه‌های مربوطه با یکدیگر می‌باشد که متأسفانه مدت زمان بسیار فراوانی را به خود اختصاص داده و انرژی زیادی را طلب می‌نماید.

تدارک این مهم در هنگام استفاده از نرم‌افزارهایی که از ضعف در بخش قالب‌های فرمتی قابل پشتیبانی برخوردار می‌باشند بر پایه گمانه‌زنی و آزمون و خطا صورت می‌پذیرد، به این صورت که فرد فایل مورد نظر خود را به انواع و اقسام فرمت‌های مختلف و همچنین ترکیبات گوناگونی از کدک‌های صوتی و تصویری، وضوح تصویر و … تبدیل و سپس به بررسی آن‌ها در دستگاه مقصد مبادرت می‌ورزد، اما نرم‌افزار HD Video Converter Factory Pro با پشتیبانی پیش‌فرض از بیش از 300 دستگاه مختلف نظیر انواع و اقسام تلفن‌های همراه هوشمند، تبلت، تلویزیون اچ‌دی، هدفون، گجت‌های قابل حمل و … و تنظیمات پیش‌فرض آن‌ها این چالش بزرگ را با سهولت بسیار بسیار فراوانی برای کاربران همراه ساخته است، به این صورت که فرد برای تبدیل محتویات صوتی و تصویری مدنظر خود دیگر نیازمند آزمون و خطا یا آگاهی از پارامترهای قابل پشتیبانی توسط دستگاه مقصد نبوده و در هنگام تدارک عملیات تبدیل فقط کافی است تا فرمت دستگاه مربوطه را انتخاب نماید تا نرم‌افزار به‌صورت کاملاً خودکار پروفایل‌های از پیش آماده شده را فراخوانی کرده و فرآیند تبدیل را آغاز نماید. در این حالت احتمال بروز مشکلاتی نظیر عدم پشتیبانی دستگاه مقصد از قالب فرمتی و یا پخش ناصحیح محتویات با کاهش چشمگیری نیز همراه می‌شود که همگی در صرفه‌جویی در زمان و دستیابی سریع‌تر به هدف تأثیرگذار می‌باشند.

امکان دانلود فایل‌های ویدئویی به‌صورت مستقیم از وب‌سایت یوتیوب

استفاده‌کنندگان از وب‌سایت اشتراک محتویات ویدئویی یوتیوب حتماً آگاهی دارند که دانلود از بستر فوق در برخی از موارد به چالشی بزرگ تبدیل شده و وجود ابزاری جهت تسهیل این موضوع به‌مانند معجزه‌ای بزرگ نمایان می‌کند.

نرم‌افزار HD Video Converter Factory Pro علاوه بر مبدلی قدرتمند، ابزاری جهت دانلود محتویات ویدئویی از بستر بسیار محبوب یوتیوب نیز به شمار می‌رود. منوی کاملاً اختصاصی تعبیه شده در برنامه در حالت کلی زیرساختی را فراهم آورده است که با درج لینک‌های ویدئویی اچ‌دی یوتیوب (ویدئوهای 4K ،واقعیت مجازی 360 درجه، HD MP4 ،HD MKV ،HD AVI ،HD TS ،HD ASF ،HD MOV و HD WMV)، دانلود سریع و سپس انتقال آن‌ها به دستگاه‌های مورد نظر کاربران به‌راحتی فراهم آورده شود. علاوه بر آن امکان دانلود تعداد چندین لینک با یکدیگر، تبدیل ویدئوهایی دانلود شده و سپس آپلود مستقیم آن‌ها (به‌صورت FTP) در دامنه‌های گوناگون نیز از جمله دیگر ویژگی‌های نرم‌افزار مذکور به شمار می‌رود.

HD Video Converter Factory Pro

پنجاه برابر سرعت بیشتر در عملیات تبدیل

پشتیبانی از پیشرفته‌ترین فناوری‌های نرم‌افزاری روز دنیا نظیر NVENC و کودا کمپانی انویدیا، QSV کمپانی اینتل و پردازش موازی (HT) پردازنده‌های مرکزی، نرم‌افزار نامبرده را در قالب یکی از پر سرعت‌ترین کانورترهای روز دنیا قرار داده و افزایش سرعت 50 برابری نسبت به نمونه‌های رقیب فاقد قابلیت‌های فوق را به ارمغان آورده است. این مهم در قالب پردازنده‌های مرکزی و تراشه‌های شتاب‌دهنده گرافیکی جدید و نسل فعلی سرعت قابل حس و چشمگیری را برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌آورد.

HD Video Converter Factory Pro

از جمله دیگر ویژگی‌های قابل پشتیبانی توسط نرم‌افزار مبدل HD Video Converter Factory Pro می‌توان به پشتیبانی از عملیات تبدیل 60 فریم بر ثانیه، هسته کدگذاری ویدئویی اچ‌دی، سیستم‌ها و فرمت‌های صوتی دالبی، dts و Lossless، جلوه‌های تصویری مفرح برای افزایش زیبایی فیلم‌های ویدئویی (تنظیم میزان روشنایی، حالات موزاییکی، فیلم‌های قدیمی دهه شصت و …)، حذف حاشیه‌های اضافی ویدئو پیش از تبدیل (کراپ)، حذف بخش‌های زائد و تکه تکه نمودن فیلم و امکان ساخت کلیپ‌های سفارشی با استفاده از اتصال چندین ویدئو به یکدیگر و … اشاره کرد.

HD Video Converter Factory Pro

رابط کاربری (95/100)

اولین نکته‌ای که نظر کاربر را در هنگام اجرای نرم‌افزار به خود جلب می‌کند طراحی زیبا و در عین حال ساده رابط کاربری است که یکی از بزرگ‌ترین نکات مثبت برنامه مبدل مورد بررسی به شمار می‌رود. تمامی آیتم‌ها و گزینه‌های مختلف در بخش‌های مربوط به خود دسته‌بندی شده و رابطی تمیز و شکیل را به ارمغان آورده است. علاوه بر آن یکدستی صفحه اصلی نرم‌افزار و عدم وجود زیر منوهای فراوان نیز درزمینهٔ راحتی هرچه بیشتر استفاده و عدم سردرگمی مصرف‌کنندگان بسیار سودمند می‌باشد.

سادگی رابط کاربری درزمینهٔ جلوگیری از سردرگمی کاربران و نیاز به کسب اطلاعات بیشتر یا تماشای ویدئوهای آموزشی جهت فراگیری نحوه کار با نرم‌افزار بسیار تأثیرگذار می‌باشد. پس از اجرای برنامه، اولین نکته‌ای که نظر کاربر را به خود جلب می‌کند اشارات آموزشی بسیار ساده به همراه گزینه‌های مورد نیاز جهت شروع عملیات تبدیل می‌باشد که در حالت کلی عبارت است از انتخاب فایل ویدئویی، تنظیم قالب فرمتی و سپس شروع فرآیند تبدیل. دیگر منوها و بخش‌های رابط کاربری نرم‌افزار HD Video Converter Factory Pro از قرار زیر می‌باشند:

1. دسترسی به منوی ساخت آهنگ زنگ یا پیامک برای تلفن همراه، بررسی آپدیت، تنظیمات، تماس با واحد پشتیبانی و خرید نرم‌افزار، درباره برنامه و …

2. انتخاب فایل صوتی یا تصویری؛ امکان دسته‌بندی قالب‌های فرمتی قابل نمایش با استفاده از فلش موجود در مجاورت کلید اشاره شده.

3. امکان درج لینک‌های وب‌سایت یوتیوب و دانلود کلیپ‌ها یا فیلم‌های ویدئویی از قالب آن و سپس انتخاب به‌عنوان منبع تبدیل. قابلیت دانلود ویدئو بدون نیاز به تبدیل آن نیز با استفاده از ابزار فوق امکان‌پذیر می‌باشد. علاوه بر آن فهرست موارد دریافتی (Download List) و یا مراجعه مستقیم به موقعیت آن‌ها (Open File Location) نیز با استفاده از فلش موجود در مجاورت آن میسر می‌باشد.

4. امکان اتصال به سرورهای خصوصی و آپلود مستقیم فایل‌های ویدئویی به‌صورت مستقیم و یا پس از اتمام عملیات تبدیل.

5. پاک‌سازی یک‌باره فهرست موارد انتخاب شده جهت تبدیل.

6. انتخاب فرمت تبدیل از میان انبوهی از قالب‌های گوناگون و منحصر به فرد. تمامی قالب‌های فرمتی ویژه و به‌خصوصی نظیر صوتی، تصویری، مبتنی بر وب، پیکربندی‌های دستگاه‌های پراستفاده نظیر محصولات کمپانی اپل، سامسونگ، مایکروسافت و … در این منو به‌صورت دسته‌بندی شده قرار گرفته‌اند.

7. انتخاب وضوح تصویر خروجی (با اندازه فایل پس از تبدیل نسبت مستقیم دارد).

8. منوی تنظیمات جهت تعیین پیکربندی ویژگی‌های صوتی و تصویری فایل خروجی نظیر نوع انکدر، نرخ بیت (بیت‌ریت)، نسبت ابعاد تصویر، رزولوشن، نرخ فریم، تعداد باندها و نرخ نمونه‌برداری صوتی، میزان بلندی صدای فایل خروجی، سیستم گرافیکی PAL یا NTSC و … به‌صورت دستی.

9. تعیین تنظیمات و نرخ فشرده‌سازی (پیشنهاد می‌شود تا تنظیم این بخش برعهده نرم‌افزار گذاشته شود).

10. دسترسی به منوی کلیپ‌های بریده شده و امکان اتصال یا جداسازی آن‌ها با یا از یکدیگر.

11. تعیین مسیر خروجی فایل تبدیل.

12. کلید شروع عملیات.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، رابط کاربری و گزینه‌های مختلف آن از سادگی بسیاری برخوردار بوده و این خود از جمله نکات مثبت نرم‌افزار مبدل فوق به شمار می‌رود.

آموزش کار با نرم‌افزار

استفاده از نرم‌افزار مبدل HD Video Converter Factory Pro با عنایت به رابط کاربری بسیار تمیز آن از سهولت فراوانی برخوردار بوده و به هیچ عنوان کاربر را در طی فرآیند آماده‌سازی شرایط و تعیین تنظیمات سردرگم نمی‌نماید. همان‌طور که پیشتر نیز گفته شد، منوی اصلی برنامه هنگام ورود آموزش ساده‌ای را به همراه اشاره به گزینه‌های مربوطه به نمایش درآورده و عملیات تبدیل را با کاهش چشمگیر و تنها سه قدم انتخاب فایل، تعیین قالب فرمتی تبدیل و شروع فرآیند برقرار ساخته است.

برای این منظور کافی است تا پس از اجرای نرم‌افزار، ابتدا با استفاده از گزینه Add Files به انتخاب فایل ویدئویی مورد نظر خود اقدام نمایید. علاوه بر آن امکان دانلود کلیپ‌های ویدئویی به‌صورت مستقیم از وب‌سایت یوتیوب و انتخاب آن به‌عنوان گزینه مورد تبدیل با استفاده از منوی Download Video نیز امکان‌پذیر می‌باشد.+

HD Video Converter Factory Pro

پس از انتخاب فایل و یا فایل‌های ویدئویی، کافی است تا با استفاده از منوی Output Format به انتخاب قالب فرمتی فایل خروجی مبادرت ورزید. این منو از دسته‌بندی منحصر به فردی برخوردار بوده و تمامی نمایه‌ها و قالب‌های فرمتی را در سربرگ‌های متمایز از یکدیگری قرار داده است که این مهم در یافتن سریع گزینه مورد نظر و شروع عملیات بسیار تأثیرگذار می‌باشد. علاوه بر آن امکان انتخاب و شخصی‌سازی قالب‌های فرمتی پراستفاده در سربرگ Custom و یا دسترسی به فرمت‌های اخیراً استفاده شده از طریق سربرگ Recent نیز میسر می‌باشد.

HD Video Converter Factory Pro

پس از انتخاب قالب فرمتی مورد نظر، تمامی تنظیمات و پیکربندی‌های مربوطه نظیر نرخ بیت، وضوح تصویر، نوع انکدر و … به‌صورت کاملاً خودکار توسط نرم‌افزار تعیین می‌شوند، اما در صورتی که قصد شخصی‌سازی فراتر آن‌ها و کسب نتیجه بهتر در خروجی را در سر دارید، دستگیره انتخاب رزولوشن و همچنین منوی Settings این مهم را می‌تواند فراهم آورد، اما ذکر این نکته نیز ضروری است که تغییر حتی کوچک‌ترین تنظیمات در این مرحله به ایجاد تغییرات بعضاً چشمگیر در نتیجه خروجی، به‌خصوص اندازه فایل منتهی می‌شود، بنابراین دقت به این مهم را مدنظر داشته باشید.

HD Video Converter Factory Pro

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، پس از انتخاب فایل یا فایل‌های ویدئویی و تعیین قالب فرمتی خروجی، تمامی موارد انتخاب شده در قالب فهرستی در منوی اصلی نرم‌افزار به نمایش در می‌آیند. مشاهده اطلاعات فایل اصلی و نتیجه خروجی از جمله قالب فرمتی، زمان ویدئو، اندازه، نرخ فشرده‌سازی و وضوح تصویر در ورودی اختصاص یافته به هرکدام از فایل‌ها امکان‌پذیر می‌باشد. علاوه بر آن قابلیت شخصی‌سازی ویدئوهای موجود (ساخت کلیپ و حذف بخش‌های زائد از ویدئو، کراپ حاشیه‌های صفحه، افزودن جلوه‌های بصری، تغییر نام، درج زیرنویس و همچنین انتخاب فایل صوتی اصلی (در صورت وجود)) به‌صورت متمایز از یکدیگر با استفاده از آیکون‌های موجود در هرکدام از ورودی‌های فهرست نیز میسر می‌باشد.

HD Video Converter Factory Pro

در نهایت پس از تعیین تمامی تنظیمات و تغییرات و انتخاب مسیر ذخیره‌سازی فایل خروجی تبدیل از طریق گزینه Output Folder، کافی است تا به‌منظور شروع عملیات بر روی کلید Run کلیک نمایید. در صورت نیاز می‌توانید پیش از شروع فرآیند تبدیل، با استفاده از گزینه Merge تمامی کلیپ‌های ویدئویی پیشتر ساخته شده را به یکدیگر متصل نمایید.

مدت زمان فرآیند تبدیل با توجه به فاکتورهایی نظیر قالب فرمتی انتخاب شده (استاندارد یا اچ‌دی) و تنظیمات پیکربندی، مدت زمان فایل ویدئویی، تعداد فریم‌های خروجی، نوع سخت‌افزار تبدیل (پردازنده مرکزی و یا تراشه شتاب‌دهنده گرافیکی)، قدرت پردازشی رایانه شخصی و … بسیار متفاوت بوده و ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت متغیر باشد. نرم‌افزار HD Video Converter Factory Pro از قابلیت تبدیل تعداد 10 فایل ویدئویی در آن واحد با یکدیگر پشتیبانی می‌کند (امکان کاهش تعداد از طریق منوی Options، سربرگ General و منوی کشویی Batch Conversion امکان‌پذیر می‌باشد)، اما این مهم برای قالب‌های فرمتی مبتنی بر کدک h264 و AVC1 تنها محدود به دو فایل می‌باشد.

کارایی (95/100)

اغلب نرم‌افزارهای مبدل فایل‌های صوتی و تصویری به دلیل نیاز شدید به منابع سخت‌افزاری در هنگام عملیات خود به‌نوعی رایانه را غیرقابل استفاده کرده و یا سرعت آن را با کاهش تقریباً قابل لمسی همراه می‌سازند، اما این مهم در مورد نرم‌افزار HD Video Converter Factory Pro به هیچ عنوان از صحت برخوردار نبوده و برنامه به هیچ عنوان کامپیوتر را دست‌خوش افت کارایی چشمگیر قرار نداده است.

استفاده از رایانه شخصی و تدارک فعالیت‌های روزمره نظیر جستجوی اینترنت، تماشای فیلم‌های ویدئویی، پخش موسیقی و … در هنگام تبدیل محتویات توسط نرم‌افزار کاملاً امکان‌پذیر بوده و کاهش سرعت کامپیوتر به هیچ عنوان قابل حس نمی‌باشد. علاوه بر آن نرم‌افزار نیز در پس‌زمینه ویندوز با سرعت بسیار قابل قبولی به تبدیل محتویات ورودی پرداخته و بدون ایجاد مزاحمت برای کاربر به انجام کارهای خود مبادرت می‌ورزد. با وجود اینکه برنامه مورد بررسی در قالب محصولات مبدل فایل‌های صوتی و تصویری قرار گرفته و طبیعت این دسته از نرم‌افزارها در نوع خود بسیار پرمصرف می‌باشد، اما برنامه مذکور به هیچ عنوان منابع پردازشی رایانه شخصی را به‌صورت شدید تحت استفاده خود نگرفته و تعادل بسیار مناسبی را ایجاد می‌نماید.

HD Video Converter Factory Pro

امکان تخصیص میزان توان پردازشی تحت دسترس نرم‌افزار با استفاده از تغییر تعداد هسته‌های قابل استفاده و اولویت پردازنده مرکزی از طریق منوی تنظیمات نیز امکان‌پذیر می‌باشد. برای این منظور کافی است تا پس از ورود به منوی Options و سربرگ Conversion، با استفاده از منوی کشویی Core Number، حداکثر تعداد هسته‌های قابل دسترسی توسط نرم‌افزار را تعیین کنید، اما این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که کاهش شمارش فوق به افزایش مدت زمان تبدیل محتویات منتهی می‌شود. امکان تنظیم اولویت منابع پردازشی پردازنده مرکزی با استفاده از گزینه CPU Priority نیز امکان‌پذیر می‌باشد.

HD Video Converter Factory Pro

تست و بررسی (80/100)

تست و بررسی مبدل HD Video Converter Factory Pro توسط رسانه سخت‌افزار در قالب سناریوهای مختلف و تبدیل قالب‌های فرمتی گوناگون به یکدیگر انجام پذیرفته است. سیستم تست مبتنی بر یک پردازنده مرکزی پر قدمت Athlon II X4 635 (با فرکانس پیش‌فرض 2.9 گیگاهرتز بر ثانیه)، شش گیگابایت حافظه اصلی و کارت گرافیک Radeon RX 460 4GB می‌باشد. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، این سیستم در حالت کلی از قدرت پردازشی آن‌چنانی برخوردار نمی‌باشد، اما نتایج نرم‌افزار با وجود این مهم در نوع خود قابل ستایش به شمار می‌روند. تمامی تنظیمات صوتی و تصویری نظیر نرخ بیت، نوع انکدر، وضوح تصویر و … در تمامی تست‌ها به‌صورت خودکار توسط نرم‌افزار تنظیم و همچنین نرخ فشرده‌سازی فایل خروجی نیز بر روی مقدار صفر درصد قرار گرفته است. اولویت منابع پردازشی پردازنده مرکزی از طریق منوی تنظیمات بر روی گزینه Normal و تعداد هسته‌های موجود نیز برابر با 4 تعیین شده است.

در ابتدا یک فایل ویدئویی 350 مگابایتی مبتنی بر قالب فرمتی MKV توسط نرم‌افزار مذکور به قالب فرمتی AVI تبدیل شده است.

HD Video Converter Factory Pro

مدت زمان فرآیند تبدیل 21 دقیقه و 58 ثانیه به طول انجامیده و اندازه فایل خروجی نیز به 1.51 گیگابایت افزایش پیدا کرد، البته ناگفته نماند که نرخ فشرده‌سازی 0 درصد و عدم تغییر مقدار پیش‌فرض آن در افزایش تقریباً چشمگیر حجم بسیار تأثیرگذار بوده است. فایل ویدئویی خروجی از روانی و سلیسی کاملاً قابل قبولی برخوردار بوده و مشکلاتی نظیر افت فریم، پرش فریم، عدم همگام بودن صدا با تصویر و … به هیچ عنوان مشاهده نشده است.

در مرحله دوم همان فایل ویدئویی و با همان تنظیمات پیشین مجدداً مورد تبدیل قرار گرفته است، اما با این تفاوت که نرخ فشرده‌سازی خروجی این‌بار به 100 درصد افزایش پیدا کرده است.

HD Video Converter Factory Pro

مدت زمان فرآیند تبدیل این بار 22 دقیقه و 40 ثانیه به طول انجامیده و اندازه فایل به 374 مگابایت کاهش پیدا کرد، اما کیفیت ویدئوی خروجی نیز با افت بسیار وحشتناکی مواجه و به الگویی پیکسلی و مربع گونه تبدیل شد که با توجه به نرخ فشرده‌سازی انتخابی کاملاً مورد انتظار بود.

در مرحله سوم اندازه ورودی افزایش و یک فایل ویدئویی 1.80 گیگابایتی مجدداً با تنظیمات پیشین به قالب فرمتی AVI تبدیل شده است.

HD Video Converter Factory Pro

مدت زمان فرآیند تبدیل در این مرحله بیش از یک ساعت به طول انجامیده و اندازه فایل خروجی به 7.52 گیگابایت (با نرخ فشرده‌سازی صفر درصد) افزایش پیدا کرده است. ویدئوی تبدیل شده مجدداً بدون افت کیفیت و مشکلات پیشتر نامبرده در خروجی ظاهر گشته است.

در مرحله چهارم، به‌منظور تست قدرت برنامه در استفاده از توان تراشه شتاب‌دهنده گرافیکی، فایلی مبتنی بر قالب فرمتی MP4 به‌عنوان ورودی انتخاب و قالب خروجی نیز به MKV تغییر یافته است. نرم‌افزار فوق به‌صورت کاملاً خودکار در هنگام انتخاب قالب‌های فرمتی، کدک و انکدرهای قابل پشتیبانی، تراشه شتاب‌دهنده گرافیکی را برای تدارک عملیات تبدیل برمی‌گزیند که این مهم به کاهش بسیار چشمگیر مدت زمان فرآیند منتهی می‌شود.

HD Video Converter Factory Pro

فرآیند تبدیل در این مرحله تنها 3 دقیقه و 10 ثانیه به طول انجامید که در مقایسه با بازه زمانی یک ساعته پردازنده مرکزی کاهش بسیار چشمگیری به شمار می‌رود. علاوه بر آن اندازه فایل خروجی نیز به 1.61 گیگابایت افزایش پیدا کرده و ویدئو بدون هیچ‌گونه مشکلی مورد تبدیل قرار گرفته است.

نتیجه‌گیری (4.5/5)

بدون شک نرم‌افزار HD Video Converter Factory Pro درزمینهٔ تبدیل انواع و اقسام فایل‌های صوتی و تصویری به یکدیگر از توان معقول و قابل قبولی برخوردار بوده و در جهت پاسخ‌گویی به طیف وسیعی از نیازهای خانگی و همچنین حرفه‌ای انتخابی ایده‌آل به شمار می‌رود. رابط کاربری بسیار ساده و تمیز، پشتیبانی از طیف وسیعی از قالب‌های فرمتی گوناگون، ویژگی‌های منحصر به فرد و جذاب، استفاده از تراشه شتاب‌دهنده گرافیکی به‌منظور تدارک فرآیند تبدیل، امکان تبدیل فرمت‌های استاندارد به اچ‌دی و بالعکس، قابلیت تنظیم میزان نرخ فشرده‌سازی فایل خروجی (که بسیاری از نرم‌افزارهای مشابه از آن بی‌بهره‌اند) و … همگی در فراهم آوردن بسته‌ای کامل و بی‌نیازی کاربر به استفاده از چندین برنامه مختلف جهت رفع نیازهای خود تأثیرگذار می‌باشند. اگرچه نرم‌افزار مذکور در دانلود فایل‌های ویدئویی از وب‌سایت یوتیوب کمی ضعیف بوده و نسخه رایگان آن امکان تبدیل تنها پنج دقیقه از فایل‌های ویدئویی را فراهم می‌آورد، اما استفاده از آن به‌طور کلی پیشنهاد شده و کفه ترازو با سنگینی بسیار گزافی متمایل به سمت مزیت‌ها و توان برنامه می‌باشد. در نهایت نرم‌افزار بازیابی اطلاعات HD Video Converter Factory Pro از رسانه سخت‌افزار امتیاز 4.5 را دریافت و به‌عنوان برنامه برتر مورد پیشنهاد قرار می‌گیرد.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید