بررسی کیت کابل اسلیو گرین مدل GREEN GSC350-RS

بررسی کیت کابل اسلیو گرین مدل GREEN GSC350-RS


کیت کابل اسلیو GREEN GSC350-RS به سفارش شرکت سیاره سبز و توسط یکی از OEM های بسیار معتبر منابع تغذیه در سطح جهان ساخته شده است که از ذکر نام آن معذوریم. در حال حاضر معدود کابل های اسلیو در بازارهای داخلی یافت می شود که قیمت بالایی دارند. برای مقایسه، بد نیست بدانید قیمت کل کیت GREEN برابر با کابل 24 پین سایر مدل ها می باشد! بهرحال شرکت سیاره سبز این کیت را با قیمت بسیار مناسبی در دسترس کاربران قرار داده است. ابتدا شانه ها را برای کابل ها نصب می کنیم تا کابل ها نظم بگیرند. وجود 2 شانه برای هر کابل و قرار دادن آنها در فواصل مناسب، زیبایی کابل ها را دوچندان می کند.

 

 

تمام کابل های کیت کابل اسلیو GREEN دارای پوشش بافت 3 لایه برای استحکام بیشتر هستند که زیبایی خاصی هم به آنها می بخشد.

 

اما همانطور که در مشخصات این کیت عنوان شد، دارای کابل های HCS+ است. HCS یا High Current system به کابل هایی گفته می شود که در قسمت ترمینال دارای پوشش آلومینیومی یا طلا برای انتقال بهتر جریان الکتریکی هستند. در صورتی که پوشش این قسمت از نوع آلومینیوم باشد به آن HCS و در صورتی که دارای پوشش طلا باشد به آن HCS+ می گوییم.

 

همانطور که مستحضر هستید، عنصر طلا از رسانایی الکتریکی بهتری برخوردار است و استفاده از آن تازگی ندارد. یکی از کاربردهای پرشمار آن را می توان برای جک های 3.5 میلیمتری سیستم های صوتی آنبورد و غیر آنبورد مثال زد. البته در مشخصات این کیت عبارت HCS به اشتباه درج شده است، زیرا دارای روکش طلا و از نوع HCS+ می باشد.

 

در جدول زیر، تفاوت توان قابل فراهم توسط کانکتور 24 پین برق مادربورد با کابل دارای ترمینال های استاندارد، HCS و HCS+ را مشاهده می کنید. همانطور که ملاحضه می گردد، در صورت استفاده از ترمینال استاندارد، در مجموع 373 وات، در صورت استفاده از ترمینال HCS مقدار توان 556 وات و در صورت استفاده از ترمینال HCS+ مقدار توان 684 وات برای مادربورد در دسترس خواهد بود!

 

دلیل مثال زدن کانکتور 24، برخورداری آن از هر 3 شاخه ی 3.3v+ و 5v+ و 12v+ است. جریان قابل دسترس برای تمام شاخه ها در صورت استفاده از ترمینال استاندارد 6 آمپر، در صورت استفاده از ترمینال HCS برابر با 9 آمپر و در صورت استفاده از ترمینال HCS+ برابر با 11 آمپر است. با یک حساب ساده توسط فرمول P=V * I می توان توان شاخه ها (ولتاژ شاخه*تعداد پین ها*جریان) را محاسبه کرد و به تفاوت بسیار قابل توجهی دست یافت. البته این جدول برای کانکتورهای EPS و PCI-E متفاوت است.

 

اما در مورد زیبایی که کابل های اسلیو به سیستم شما می بخشد، تصویر زیر به وضوح به این موضوع اشاره می کند.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید