بررسی گوشی هوشمند آنر 7 ایکس

بررسی گوشی هوشمند آنر 7 ایکس


برخلاف تمامی انتظاراتی از آنر 7 ایکس داشتیم، این گوشی هوشمند با پشتیبانی از سیستم‌عامل اندروید 7.0 به صورت پیش‌فرض منتشر شد. کمپانی هواوی سالهای زیادی است که از رابط کاربری EMUI برای زرق و برق دادن به سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌کند و در آنر 7x شاهد بهره گیری از ویرایش 5.1 این پوسته هستیم.

آنر 7 ایکس

اگر برای اولین بار آنر 7 ایکس را به عنوان گوشی هوشمند برگزیده‌اید، لازم است اشاره شود که رابط کاربری EMUI  محصولات Honor، همانند دیگر گوشی‌های هواوی، فضای کاملا جدیدی از سیستم‌عامل اندروید را به نمایش می‌گذارد. بنابراین، انتظار محیطی شبیه به اندروید خام و حتی دیگر محصولات هوشمند اندرویدی را نداشته باشید.

کمپانی هواوی سعی داشته با ارائه بروزرسانی‌ها، رابط کاربری EMUI را همیشه منعطف، زیبا و کارآمد نگه دارد. با توجه به اینکه این پوسته شباهتی به سیستم‌عامل اندروید ندارد و حتی فضای تنظیمات اصلی آن نیز دست‌خوش تغییرات زیادی شده، همچنان محیط سنگینی داشته و حجم زیادی از حافظه اصلی را اشغال می‌کند.

آنر 7 ایکس

رابط کاربری EMUI 5.1 در گوشی هوشند آنر 7 ایکس ویژگی‌های را ارائه می‌دهد که  در دیگر محصولات کمپانی هواوی نیز شاهد آن هستیم.

نوار ناوبری “Navigation Key”

رابط کاربری اختصاصی EMUI به کاربر این اجازه را می‌دهد که نوار ناوبری را با توجه به سلیقه خود شخصی سازی کند. Navigation Key در گوشی هوشمند آنر 7x مانند دیگر محصولات مشابه از این کمپانی به 4 گروه تقسیم می‌شود که در تصویر زیر می‌توانید آنها را مشاهده کنید.

نوار بخش اعلانات “Notification & Status bar”

آنر 7 ایکس به خوبی هر چه تمام در رابط کاربری به مصرف کننده این امکان را می‌دهد که پیام‌های نوتیفیکیشن و نوار بخش نمایش جزئیات را مدیریت کند. بدین صورت که میزان شارژ، سرعت پهنای باند اینترنت هنگام استفاده و همچنین میتوان نام اپراتور سیم‌کارت را مخفی کرد. از دیگر ویژگی‌های این بخش، می‌توان به فعال و غیر فعال کردن LED اعلانات و حذف نوتیفیکیشن برنامه‌‌های مورد نظر کاربر، اشاره کرد.

نوع نمایش برنامه‌ها در صفحه اصلی ” Home Screen Style”

رابط کاربری EMUI در گوشی هوشمند آنر 7 ایکس، برای سلیقه‌های مختلف دو نوع نمایش صفحه اصلی و برنامه‌ها را طرح ریزی کرده است. طبق این دو گزینه، شما می‌توانید صفحه نمایشی پر از برنامه‌هایی داشته باشید که آنها را نصب کرده‌اید و یا صفحه‌ای خلوت و فضایی برای استفاده از ویجت‌ها و برنامه‌های پرکاربرد باقی بگذارید. این دو گزینه انتخابی با نام “Standard” و “Drawer” شناخته می‌شوند. حالت استاندارد همان سبک و سیاق رابط کاربری EMUI را ارئه می‌کند، اما Drawer کمی خود را به اندروید خام نزدیک می‌کند.

حساب‌های حسگر اثر انگشت “Fingerprint ID”

بخش حسگر اثر انگشت در رابط کاربری آنر 7x آنچنان گسترده نیست اما در کنار مدیریت تعداد 5 حساب اثر انگشت، گزینه‌هایی مانند جواب تماس تلفنی، ورق زدن تصاویر گالری، قطع ساعت بیداری و نمایش نوتیفیکشن‌ها اشاره کرد که بسیار کارآمد بوده و به کمک کاربر برای استفاده از یک دست هنگام استفاده می‌آید.

دستیار هوشمند “Smart assistance”

یکی از ویژگی‌های رابط کاربری EMUI در بخش Smart assistance، تنظیمات مربوط به ضربه زدن بر روی نمایشگر است. کاربر با یک بار ضربه زدن با خمیدنگی انگشت اشاره به صفحه نمایش می‌توان از محیط گوشی هوشمند تصویربرداری و با دو انگشت، فیلمبرداری کند. Floating Dock، ابزاری جدیدی است که پس از فعال کردن بر روی نمایشگر آنر 7 ایکس نمایان می‌شود که الهام گرفته از ابزاری مشابه در گوشی‌های آیفون می‌باشد. این گزینه نوار ناوبری، قفل دستگاه را درون خود جای می‌دهد.

مدیریت دستگاه “Phone Manager”

به جرات می‌توان گفت این بخش از رابط کاربری EMUI گوشی آنر 7 ایکس یکی از مهمترین آنها به شمار می‌رود. کمپانی هواوی در رابط اختصاصی خود مدیریت موبایل را به صورت پیش فرض نصب شده در اختیار کاربر قرار می‌دهد. Phone Manager، علاوه بر بهینه سازی سیستم‌عامل، به عنوان یک آنتی ویروس تحت نظر کمپانی Avast در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. با توجه به نام این قسمت از ویژگی‌های رابط کاربری، کاربران مسدود شده، تنظیمات باتری، پاک سازی حافظه ذخیره سازی، مدیریت دسترسی‌های برنامه‌ها به منابع گوشی، قفل‌گذاری برنامه‌های نصب شده و همچنین تنظیم بسته شدن برنامه‌ها هنگام قفل دستگاه مشاهده می‌شود. همگی این ویژگی‌ها در کنار هم، نیازهای سیستمی هر کاربری را برطرف می‌کند.

آنر 7 ایکس

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید