بررسی گوش هوشمند سامسونگ گلکسی A8 پلاس

بررسی گوش هوشمند سامسونگ گلکسی A8 پلاس


کمپانی سامسونگ برای افزایش کیفیت این محصول میان‌رده از نمایشگر سوپرآمولد استفاده کرده است. با توجه به اینکه این نوع نمایشگر در برابر پنل‌های IPS ضعف اندکی دارد و در عوض دارای نقاط قوت بسیاری می‌باشد، طرفداران بسیاری دارد و کمپانی سامسونگ به علت آنکه خود تولیدکننده این نوع پنل‌ها می‌باشد بهترین را در این محصول جای داده است.

گلکسی A8  پلاس با توجه به پنل 6 اینچی که در اختیار دارد وضوح تصویر 2220 در 1080 پیکسل را ابعاد مدرن 18.5 در 9 را به نمایش می‌گذارد. این صفحه نمایش بر خلاف پنل IPS در نمایش رنگ سفید کمی ضعف دارد. اما، نمایش و عمق رنگ مشکی بسیار عالی است و رنگ‌های تولید شده به واسطه رابط‌ کاربری سامسونگ بسیار زنده و گرم است و حس خوبی به کاربر می‌دهد. از سوی دیگر، تراکم پیکسلی 441 پیکسل در هر اینچ، باعث می‌شود تصاویر بسیار شفاف ارائه شود.

هر چند کیفیت نمایشگر سامسونگ گلکسی +A8 عالی به نظر می‌رسد، اما در هر صورت نمی‌توان آن را با دیگر گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار سامسونگ مقایسه کرد. میزان روشنایی نمایشگر در حالت عادی و تنظیم دستی برابر با 390 نیتس می‌باشد که با قرار دادن تنظیمات در حالت آتوماتیک، میزان آن در صورت لازم به 590 نیت می‌رسد. با توجه به اینکه گلکسی اس 8 میزان 440 در کمترین حالت و 618 را با تنظیمات آتوماتیک در اختیار می‌گذارد، گلکسی A8+ همچنان از لحاظ نمایشگر رقیب محصولات پرچم‌دار نیست. همچنین شایان ذکر است، در برابر با گلکسی A7  سال 2017 میزان کنتراست کمتری را در زیر نور مستقیم خورشید ارائه می‌کند، اما در هنگام کار با Galaxy A8 Plus در فضای باز و نور مستقیم خورشید محتویات نمایشگر به خوبی قابل مشاهده است و مشکلی برای کاربر به وجود نمی‌آید.

همیشه بخشی از کیفیت نمایشگر به تنظیمات سیستم‌عامل و رابط کاربری گوشی‌های هوشمند بستگی دارد. برای استفاده از حداکثر پتانسیل نمایشگر گلکسی A8 پلاس، رابط کاربری آن تنظیمات مناسبی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

Blue light filter

فیلتر نور آبی؛ این گزینه در بیشتر گوشی‌های هوشمند دیده می‌شود. تمامی آنها کاربرد یکسانی دارند و امکان جدیدی در Galaxy A8 Plus به شمار نمی‌رود. این ویژگی به کاربر در نور کم شب هنگام کمک می‌کند تا پیکسل‌های آبی جای خود را به پیسکل زرد داده تا فشار کمتری به چشم وارد شود. در این بخش سه گزینه وجود دارد، روشن و یا خاموش کردن آن، میزان گرمی پیکسل‌های زرد و زمان‌بندی برای روشن و خاموش شدن این فیلتر تنها دسترسی کاربران است.

Screen Mode

یکی از مهمترین بخش‌های که در سیستم‌عامل کنترل مستقیم صفحه نمایش را در اختیار دارد، Screen Mode است. در این قسمت از تنظیمات، 4 حالت متفاوت در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. Adaptive display، کنترل رنگ، میزان اشباع و شفافیت به صورت خودکار و نسبت به شرایط محیط تغییر می‌کند. گزینه‌ی AMOLED cinema این امکان را فراهم می‌کند تا رنگ‌ مشکی نمایش بهتری داشته باشد و همچنین میزان رنگ زرد بیشتر می‌شود. حالت AMOLED photo، این گزینه اشباع بودن رنگ‌ها را کاهش می‌دهد و تصاویر واقعی تر به نظر می‌رسند. در نهایت حالت Basic شبیه سازی پنل IPS را بر عهده دارد که نمایش رنگ سفید را افزایش می‌دهد، شایان ذکر است، هر کدام از این چهار گزینه، تاثیر مستقیمی بر مصرف انرژی دارند.

Home Screen

در این قسمت از تنظیمات، کیفیت تصاویر ارسالی از طریق نمایشگر مورد بحث نیست، بلکه نمایش آیکون، نحوه قرار گیری آنها در بر روی صفحه اصلی و برنامه‌ها مورد توجه می‌باشد. زمانی که وارد این قسمت از تنظیمات می‌شویم، گزینه Home Screen Layout این امکان را فراهم می‌کند که یا صفحه اصلی شلوغی داشته باشیم و یا برنامه‌های نصب شده را به قسمت نمایش مخصوص برنامه‌ها هدایت کنیم. هر چند در حالت استاندارد، هم می‌توان برنامه‌ها را بر روی صصفحه اصلی داشت و هم در بخش نمایش برنامه‌های نصب شده. گزینه دوم Home Screen Grid ، فضا سازی قرار گرفتن آیکون برنامه‌ها بر روی صفحه اصلی است. Apps Screen Grid به کاربر این امکان را می‌دهد که در نمایشگر 4 برنامه در عرض صفحه اصلی نمایان کند یا اینکه 5 برنامه را به نمایش در آورد.

گزینه‌ی Apps Button تنها برای نمایش کلید باز شدن صفحه برنامه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، در این قسمت کاربر می‌توان میان اینکه کلیدی برای باز شدن صفحه برنامه ها داشته باشد یا اینکه آن را حذف کند و با کشیدن انگشت بر روی نمایشگر به سمت بالا بتواند به کل برنامه‌ها دسترسی داشته باشد. شایان ذکر است، حذف کلید نمایش برنامه‌ها باعث می‌شود تا بتوان فضای بیشتری در در اختیار داشت.

با توجه به طول این گوشی بلند قامت، گزینه‌ی Quick – open notification panel به ما این اجازه را می‌دهد تا با کشیدن انگشت به سمت پایین بر روی صفحه نمایش به بخش اعلان‌ها (نوتیفیکیشن) به راحتی دسترسی داشته باشیم. گزینه دیگری با نام Hide App وجود دارد که تنها نمایش برخی از برنامه‌هایی که توسط کاربر مشخص می‌شود در قسمت برنامه‌ها و صفحه اصلی دیده نشده و تنها از طریق جستجو می‌توان به آنها دسترسی پیدا کرد.

Full Screen App

این حالت از نمایش برنامه‌ها توسط گلکسی A8 پلاس در بیشتر گوشی‌های هوشمندی که از نوار ناوبری غیر فیزیکی استفاده می‌کنند دیده می‌شود، به علت ابعاد تصویر 18.5 در 9، وجود این گزینه به کاربر کمک می‌کند تا برنامه‌هایی که از این ابعاد پشتیبانی نمی‌کنند را تمام صفحه مشاهده کرد.

Easy Mode

این بخش از تنظیمات سیستم‌عامل بر روی نمایشگر این امکان را فراهم می‌کند تا محیطی بسیار ساده را در اختیار داشت. شایان ذکراست، این قسمت از تنظیمات بیشتر برای کاربرانی که دسترسی سریع به مخاطبین را مد نظر دارند مناسب است، آیکون‌ها درشت می‌شود و تنها یک صفحه اضافی برای مخاطبین در اختیار قرار می‌گیرد. کاربران میان‌سال که علاقه زیادی به محیطی شلوغ و مدرن ندارند از این حالت بهترین استفاده را خواهند کرد.

Icon frames

نمایش آیکون‌ها به شکل منظرم خواسته تمامی کاربران گوشی‌های هوشمند است، اما برخی دیگر از دارندگان گوشی‌های هوشمند نمایش آیکون‌ها را به صورت آنچه هستند می‌پسندند. آیکون فریم دارای دو بخش است که با انتخاب اولین گزینه آیکون‌ها به شکل اصلی خود ظاهر می‌شوند و با انتخاب گزینه دوم شاهد نظم بیشتری بوده و تمامی آیکون‌ها با فریم رابط کاربری پوشش داده می‌شوند.

Navigation bar

یکی از ویژگی‌های نوار ناوبری غیر فیزیکی تنظیمات و تغییرات آن است. شخص دارنده‌ی گلکسی A8 پلاس می‌تواند از این طریق جای کلید‌ها را به دو حالت متفاوت تغییر دهد و حتی رنگ پس زمینه را نیز به نسبت سلیقه خود تغییر دهد.

LED indicator

این قسمت اجازه می‌دهد تا چراخ LED بالای صفحه نمایشگر که وظیفه هشدار بر عهده آن است را غیر فعال کرد.

 Block Accidental touches

تماس ناخواسته با نمایشگر و اجرای برنامه‌ها یکی از نگرانی افرادی است که گوشی هوشمند را در جیب خود قرار می‌دهد. این قسمت با کمک سنسور مجاورتی، زمانی که در فضای تاریک قرار می‌گیرد لمس نمایشگر را غیر فعال می‌کند.

با توجه به تمامی این موارد، گلکسی A8+ در بخش نمایشگر تنظیمات خوبی را ارئه می‌دهد و همچنین دارای کیفیت مناسب و راضی کننده‌ای است و انتظار ما از یک گوشی هوشمند میان‌رده با کیفیت خوب را بر آورده می‌کند.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید