برنامه پشتیبانی رسمی از سیستم‌عامل ویندوز 7 تا سال 2023 افزایش پیدا کرد

برنامه پشتیبانی رسمی از سیستم‌عامل ویندوز 7 تا سال 2023 افزایش پیدا کرد


ویندوز 10 آخرین سیستم‌عامل عرضه شده از جانب کمپانی مایکروسافت به شمار می‌رود، اما از آنجایی که برنامه ارتقاء کاربران به سیستم‌عامل ویندوز 8 مطابق با اهداف تعیین شده پیش نرفته است، بروز نگرانی‌های متعدد در خصوص جهش ناگهانی از نسخه هفتم پلتفرم ویندوز به نسخه دهم آن زمینه آزار و اذیت برخی از مصرف‌کنندگان را فراهم آورده است. بر همین اساس اگر شما نیز همچنان در قالب مشترکان سیستم‌عامل ویندوز 7 به‌شمار می‌روید که هنوز ارتقاء به نسخه‌های جدیدتر را انجام نداده است، فقط تا سال 2023 جهت تصمیم‌گیری فرصت دارید.

ویندوز 7

توضیحات فوق بر اساس پست جدید منتشر شده در وب‌سایت رسمی مایکروسافت درج گشته‌اند که کمپانی مذکور در آن اظهار داشته است که فرآیند پشتیبانی از سیستم‌عامل ویندوز 7 به سال 2023 افزایش پیدا کرده است. کمپانی مایکروسافت پیشتر خاطر نشان کرده بود که پشتیبانی از نسخه هفتم پلتفرم ویندوز در سال 2020 به‌صورت رسمی پایان می‌پذیرد. اگرچه تصمیم فوق و گسترش بازه زمانی پشتیبانی در نوع خود بسیار قابل ستایش به‌شمار می‌رود، اما این مهم رایگان نبوده و متقاضیان باید مبلغی را از جیب خود بپردازند.

ابن بدان معنی است که پشتیبانی رسمی از سیستم‌عامل ویندوز 7 همچنان تا سال 2020 ادامه پیدا می‌کند، اما آن دسته از کاربرانی که پس از اتمام محدوده زمانی فوق همچنان قصد استفاده از پلتفرم مذکور را در سر داشته و در برابر ارتقاء سیستم‌عامل از خود مقاومت نشان دهند، پشتیبانی رسمی از جانب مایکروسافت، منوط به پرداخت مبلغ تعیین شده تنها برای آن‌ها تا سال 2023 افزایش پیدا می‌‎کند. علاوه بر آن کمپانی مایکروسافت اظهار داشته است که گسترش بیشتر بازه پشتیبانی به فراتر از سال 2023 میسر است، اما میزان مبلغ پرداختی نیز به‌طور فزاینده‌ای با افزایش همراه می‌شود.

برخی ممکن است تصور کنند که استفاده از یک سیستم‌عامل به مدت 14 سال پس از عرضه رسمی آن کاری بیهوده محسوب می‌شود، اما بر طبق گزارشی منتشره در سال 2014، طیف کثیری از دستگاه‌های عابر بانک همچنان از ویندوز XP به‌عنوان سیستم‌عامل اصلی خود بهره می‌جویند، لذا پرداخت میزان مبلغی برای بهره‌مندی از خدمات پشتیبانی پس از فروش در مقایسه با ارتقاء کامل محصول در زمینه‌های مختلف ممکن است سود بیشتری را به همراه داشته باشد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید