برنامه HWiNFO خبر از عرضه کارت‌های گرافیک بعدی انویدیا با معماری ولتا را می‌دهد!

برنامه HWiNFO خبر از عرضه کارت‌های گرافیک بعدی انویدیا با معماری ولتا را می‌دهد!


برنامه HWiNFO به عنوان یکی از ابزارهای محبوب نمایشگر سخت افزار کامپیوترها به تازگی در لیست تغییرات نسخه آینده این برنامه از اضافه شدن تراشه‌ گرافیکی میان‌رده NVIDIA GV104 سخن گفته است. این تراشه گرافیکی به احتمال زیاد در کارت‌های گرافیک نسل آینده نظیر GTX 1170 و GTX 1180 نقش پردازشگر مرکزی را ایفا خواهد کرد. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

ولتا

همگی از عرضه نسل بعدی کارت‌های گرافیک گیمینگ کمپانی انویدیا در تاریخی نه چندان دور مطلع هستیم، افزون بر این، پیشتر یکی از کارمندان کمپانی لنوو نیز از شیوه نامگذاری کارت‌های گرافیک آتی این کمپانی خواسته یا ناخواسته طی یک معرفی پرده برداشت. از سوی دیگر می‌دانیم کارت‌های گرافیک پیش‌رو از در پیشرفت کارایی گامی بسیار بزرگ را برداشته‌اند، بطوری که آخرین اطلاعات موجود از سوی یک بنچمارک حاکی از قدرت بیشتر کارت گرافیک GTX 1170 از GTX 1080Ti، یا پرچمدار گیمینگ فعلی است. تا به اینجا از اطلاعات فوق بنا بر آخرین مستندات اطمینان داریم، اما آنچه که تا به اینجا کاملا مشخص نیست، بکار گیری کدام معماری برای پردازشگرهای گرافیکی نسل بعدی کمپانی انویدیا برای گیمینگ است.

برنامه HWinfo را همگی به خوبی می‌شناسیم، یکی از ابزارهای محبوب نمایشگر سخت افزار کامپیوترها. این برنامه پیشتر اطلاعاتی از بروزرسانی پیش روی خود منتشر کرده است که در میان این داده‌ها، پشتیبانی از کارت‌های گرافیک نسل بعدی این کمپانی تحت نام سیلیکون GV102 و GV 104 به چشم می‌خورند. در اینجا یک احتمال از حرف V در نام سیلیکون می‌توان داد که حاکی از بکار گیری معماری ولتا (volta) باشد. همچنین بر خلاف این، می‌توان احتمال داد که کارت‌های گرافیک آتی مورد بحث از معماری Turing استفاده می‌کنند که در اصل این معماری نسخه‌ای رفرش و البته بهبود یافته‌تری است که با حافظه‌های ویدیویی GDDR6 همراه است. البته بهتر است تا افزود، کمپانی انویدیا تا به حال در نقشه راه خود اسمی از Turing نبرده است. نظر شما چیست، ولتا یا تورینگ، کدارم یک معماری خواهد بود که انویدیا برای نسل بعدی کارت‌های گرافیک گیمینگ خود انتخاب کرده است.

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید