برنامه OneDrive نسخه اندروید حالا از حسگر اثر انگشت پشتیبانی به عمل می‌آورد

برنامه OneDrive نسخه اندروید حالا از حسگر اثر انگشت پشتیبانی به عمل می‌آورد


با آن که امروزه شاهد ارائه حسگر اثر انگشت در اکثر گوشی‌های هوشمند بازار هستیم و این ویژگی در تمامی دستگاه‌ها اعم از محصولات میان رده تا پرچمداران قرار گرفته اما استفاده از آن برای باز کردن تنها قفل اصلی دستگاه نمی‌تواند ایمنی اطلاعات ما را تضمین کند. بنابر این برخی از برنامه‌ها دارای لایه امنیتی جداگانه‌ای هستند تا سرقت اطلاعات را به حداقل برسانند که حال برنامه OneDrive کمپانی مایکروسافت نیز به آن تجهیز شده است. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

OneDrive

این موضوع بیشتر زمانی به چشم می‌آید که گوشی هوشمندتان را در اختیار فردی دیگر می‌گذارید. با این حال نگران نباشید چرا که در بروزرسانی جدید منتشر شده برای برنامه OneDrive، مایکروسافت فکری به حال این موضوع کرده لایه امنیتی جدیدی را اضافه کرده است که امکان اجرای برنامه با حسگر اثر انگشت را نیز فراهم می‌آورد.

این ویژگی که پیش از این در دیگر برنامه‌های در برگیرنده اطلاعات شخصی و مالی نظیر دفترچه یادداشت‌ها و برنامه‌های بانکی نیز شاهدش بودیم، می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

با این وجود که پیش از این هم قادر بودیم تا با با گذاشتن PIN و حتی پسورد از اطلاعاتمان محافظت به عمل بیاوریم، اما قطعا امنیت بیومتریک لایه ایمن‌تری به حساب می‌آید.

اگر شما هم برای ذخیره اطلاعاتتان از برنامه OneDrive بهره می‌گیرید، می‌توانید تا هم اکنون نسخه جدید آن را از گوگل پلی دریافت نمایید.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید