بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) ویندوز 10 به‌صورت رسمی منتشر شد

بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) ویندوز 10 به‌صورت رسمی منتشر شد


کمپانی مایکروسافت به‌تازگی نسخه جدید بسته به‌روزرسانی سیستم‌عامل ویندوز 10 خود (بسته آپدیت اکتبر 2018 و یا Redstone 5) را برای دستگاه‌های سازگار با آن منتشر کرد. بیلد عرضه شده که شماره نسخه آن 1809 می‌باشد هم‌اکنون قابل دانلود از طریق بخش به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل و یا دیگر روش‌های مشابه می‌باشد.

اکتبر 2018

کمپانی مایکروسافت همچنان از استراتژی سنتی خود در خصوص عرضه مرحله به مرحله بیلد اکتبر 2018 بهره برده و بسته به‌روزرسانی مذکور را به یک‌باره برای تمامی دستگاه‌های موجود قابل دسترس نکرده است (به‌منظور جلوگیری از کاهش سرعت دانلود و افزایش سربار سرورها). این بدان معنی است که به‌روزرسانی اشاره شده اکنون تنها برای دستگاه‌هایی که بخشی از مرحله اول به شمار می‌روند به‌صورت معمولی و از طریق منوی تنظیمات ویندوز قابل دریافت است، اما در صورتی که از ذوق و اشتیاق فراوانی نسبت به استفاده سریع‌تر از آن برخوردار می‌باشید، دانلود آن با استفاده از ابزار Media Creation (ابزار اول شخص و رسمی کمپانی مایکروسافت جهت افزایش سهولت در دانلود بسته‌های به‌روزرسانی) و یا فایل‌های ISO نیز میسر می‌باشد.

نسخه 1809 بیلد اکتبر 2018 سیستم‌عامل ویندوز 10 قابلیت‌های ویژه‌ای را نظیر پوسته تاریک ابزار مدیریت فایل، حافظه کلیپ‌برد ابری، ابزار اسنیپینگ (Snipping Tool) جدید با پشتیبانی از قابلیت‌های منحصر به فرد، بهبودهای منوی استارت و بسیاری دیگر از مزیت‌های قابل توجه را برای کاربران به ارمغان آورده است.

کمپانی مایکروسافت در جهت افزایش سهولت دریافت بیلد اکتبر 2018، فرآیند دانلود آن را همانند بسته‌های به‌روزرسانی معمولی نیز امکان‌پذیر ساخته است (دانلود از طریق منوط تنظیمات و بخش آپدیت ویندوز و سپس نصب خودکار آن توسط سیستم‌عامل)، اما عملیات نصب آن به دلیل اندازه بزرگ‌تر مدت زمان بیشتری به طول می‌انجامد.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید