بسته به‌روزرسانی KB4023057 ویندوز 10 مجدداً عرضه شد!

بسته به‌روزرسانی KB4023057 ویندوز 10 مجدداً عرضه شد!


کمپانی مایکروسافت در تاریخ هفتم دسامبر سال جاری میلادی آپدیت جدیدی برای بسته‌های به‌روزرسانی آوریل 2018 (بیلد 1803) و نسخه‌های قدیمی‌تر از ویندوز 10 را منتشر کرده بود. به‌روزرسانی مذکور که به شماره KB4023057 شناخته می‌شود در جهت بهبود قابلیت اطمینان مکانیسم به‌روزرسانی چهارچوب نرم‌افزاری فوق و همچنین اعمال دیگر تغییرات کوچکی جهت بهسازی امکان عرضه آپدیت‌های دیگر در آینده را با خود فراهم آورده و مستقیماً بیلد 1803، بسته به‌روزرسانی Fall Creators Update و نسخه‌های قدیمی‌تر را مدنظر قرار داده است.

KB4023057

بر طبق توضیحات بخش پشتیبانی وب‌سایت رسمی کمپانی مایکروسافت، آپدیت KB4023057 در صورت عاجز ماندن سیستم از دریافت و نصب بسته‌های به‌روزرسانی مهم و حیاتی اقدام به انجام موارد زیر می‌نماید:

در صورتی که سیستم از مشکلات مرتبط با شبکه رنج می‌برد، آپدیت به ریست نمودن تنظیمات شبکه و همچنین پاک‌سازی کلیدهای رجیستری که به‌صورت ناخواسته از فرآیند نصب موفقیت‌آمیز به‌روزرسانی خودداری می‌کنند می‌پردازد.

تعمیر و یا غیرفعالسازی بخش‌های خراب از سیستم‌عامل ویندوز.

آزادسازی فضا و یا فشرده‌سازی فایل‌های موجود در پروفایل کاربری در صورت کمبود میزان حجم ذخیره‌سازی.

ریست پایگاه داده آپدیت ویندوز که در نهایت به پاک‌سازی تاریخچه به‌روزرسانی‌های نصب شده منتهی می‌شود.

باید خاطر نشان کرد که این اولین بار نیست که بسته به‌روزرسانی KB4023057 عرضه شده و کمپانی مایکروسافت پیشتر نیز به انتشار همین آپدیت اقدام کرده بود، بنابراین به‌روزرسانی مذکور در حالت کلی از ماهیت تعمیری برای ویندوز 10 برخوردار بوده و در مواقع لزوم با ایجاد تغییراتی مجدداً عرضه می‌شود.

به‌روزرسانی اشاره شده هم‌اکنون در مراحل عرضه به سر برده و فرآیند نصب آن به‌صورت خودکار از طریق ویندوز 10 صورت می‌پذیرد. دانلود و نصب دستی به‌روزرسانی مذکور به دلیل انتشار آن برای دستگاه‌های خاص در حالت کلی میسر نمی‌باشد، بنابراین لینک دانلودی نیز در دسترس نیست.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید